31. května 2018 10:00
redakce Prima Living

Zamilovaný profesor 2 aneb Eddie Murphy na šestkrát

Tahle komedie nejenže skončila jako velký kasovní úspěch, ale také se zapsala do Guinessovy knihy rekordů! Eddie Murphy v ní vytvořil hned šest rozdílných postav a dokázal je tak skvěle odlišit, že v některých rolích ho budete mít problém poznat. Přesvědčte se v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Čtyři roky po jedničce (v roce 2000) se tvůrci opět přihlásili se svéráznou rodinkou Klumpových. Sestava zůstala nezměněná (jen ta babička nám trochu zdětinštěla), nově se ale ve svém středu chystá uvítat Shermanovu snoubenku Denise.

Alter ego sympatického Shermana, Buddy Love, kterého sám profesor před lety stvořil, je ovšem stále víc nevypočitatelný a do sledu událostí zasáhne více, než by bylo profesorovi milé...

Sherman Klump (Eddie Murphy), nadějný genetik pracující na výrobě elixíru života, je až po uši zamilovaný do své kolegyně Denise (Janet Jackson). Rád by ji požádal o ruku a vzal si ji, ale pronásledují ho zlé sny, ve kterých mu vždy všechno pokazí jeho „druhé já“ – jakýsi genetický přívažek Buddy (Eddie Murphy), kterého si v sobě profesor nosí. Buddy – abnormální gen – nikdy nedá Shermanovi pokoj.

Mezitím se profesor blíží zdárnému završení svých experimentů s elixírem života. Společně s mladým kolegou nakonec slaví vítězství: vydestilovali červenou tekutinu, po které se pes Buster na chvíli opět stane hravým štěnětem. Elixír sice zatím účinkuje jen krátkou chvíli, ale to vše bude ještě možné zdokonalit. Farmaceutická firma nabízí Shermanovi za jeho vynález plných sto padesát milionů, a proto Sherman vodičku pečlivě schová ve svém domě.

Buddyho kousky, kterými profesorovi ztrpčuje život, ale v tu chvíli překročí únosnou mez. Zkažené dostaveníčko s Denise je tou příslovečnou poslední kapkou, kterou přetekl pohár Shermanovy trpělivosti. Když je jednoho večera profesor v laboatoři sám, rozhodne se k odvážnému experimentu: Buddyho v podobě podlého genu ze svého těla zkrátka vyextrahuje. Buddy je teď samostatná jednotka. Stane se však něco, s čím milý profesor příliš nepočítal: Buddy nejenže okamžitě požaduje svůj podíl, tedy polovinu veškerého Shermanova majetku a polovinu peněz za vynález, ale jeho absence v Shermanově těle začne mít neblahé důsledky i pro samotného profesora.

Bavte se v pondělí od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný