9. června 2019 13:49
redakce Prima Living

Zábavný Souboj o poklad z Yankee Zephyru

Klasický dobrodružný spektákl pro celou rodinu, který sází na nádherné přírodní lokace Nového Zélandu a vděčnou skladbu hlavních postav, které se všechny ženou, letí, plavou za pokladem a ještě se u toho pošťuchují. Dívejte se na Zábavný Souboj o poklad z Yankee Zephyru v pátek ve 20.00 na Prima MAX.

Tento snímek měl trochu smůlu, že do kin přišel pár měsíců po Dobyvatelích ztracené archy a v nastalém nadšení z Indiana Jonese trochu zapadl.

Nic to ovšem nemění na faktu, že má všechno, co správný dobrodružný snímek té doby mít měl: hlavní postavy, které se mezi s sebou špičkují, mladou krásnou osobu ženského pohlaví, která zajistí nutnou dávku chemie, záporňáka, uhrančivé přírodní scenérie a adrenalinové kaskadérské kousky, které tou dobou platily za charakteristické lákadlo australských fimových produkcí, ale zde si bohužel vyžádaly tu nejkrutější daň...

Všechno zlé je pro něco dobré, říká se. Starý pilot Gibbie ovšem neshledává vůbec nic dobrého na tom, že ho jeho mladý parťák Barney nechal po jedné hádce opuštěného na břehu jezera vysoko v horách novozélandské divočiny a klidně si uletěl. To se ovšem brzy změní. Gibbie si všimne vraku letadla Yankee Zephyr a zjistí, že v jeho útrobách se stále nachází několik zachovaných beden té nejlepší whiskey.

Netuší, že toto letadlo zde havarovalo za druhé světové války a na palubě převáželo něco mnohem cennějšího než kvalitní whiskey: zlaté cihly v hodnotě padesát milionů dolarů. A taky ho ani ve snu nenapadne, že až se sem za nějaký ten pátek spolu s Barneym a svou dcerou Sally vrátí, aby si poklad vyzvedli, bude to největší dobrodružství jejich života.

Možná jste o filmu Souboj o poklad z Yankee Zephyru netušili, že...

  • Snímek se měl původně natáčet v Austrálii, ovšem dostal se do konfliktu s tamní organizací sdružující herce. Té se nelíbilo, že by všechny hlavní role ve filmu měly být obsazeny zahraničními herci – představitel Gibbieho je Brit a zbytek herců, Barney, Sally a hlavní padouch Brown, jsou Američané. Producent filmu tedy přenesl lokaci na Nový Zélend, v důsledku čehož projekt opustil původní režisér.
  • Výrobu snímku poznamenala tragická událost. Při natáčení náročné kaskadérské scény s motorovými čluny nešťastnou náhodou zahynuli dva řidiči člunů a jejich koordinátor.
  • Scenárista filmu se při psaní scénáře inspiroval skutečnou událostí. Za druhé světové války se kdesi nad australskou divočinou ztratilo letadlo převážející výplatu pro americkou tichomořskou flotilu. Havarovaný letoun byl nalezen až po mnoha letech.

Režie: David Hemmings S Scénář: Everett De Roche Kamera: Vincent Monton Hudba: Brian May Hrají: Ken Wahl, Lesley Ann Warren, Donald Pleasence, George Peppard, Bruno Lawrence, Franklin D. Roosevelt Rok uvedení: 1981

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný