16. března 2018 14:00
redakce Prima Living

Vyhraje Práskač zpět svobodu svého syna?

Tak trochu krimi, drama i akční film, kde Dwayne Johnson projednou neukazuje svaly, ale charisma, a ve 112 minutách dokáže i ne-fanouška přesvědčit o svých hereckých schopnostech. Nenechte si ujít v neděli ve 22.25 na Prima MAX!

„Kráčející skála“ (Dwayne Johnson) si zde zahrál překvapivě klidnou postavu ve vážné roli, která zdaleka nebitkaří tak, jak jsme u něj zvyklí. Akce je zde vůbec o dost méně, než bychom u filmu se slavným akčním hercem v hlavní roli čekali, takže dámy, nemusíte se obávat roztříštěných lebek či potoků krve.

Dwayne tu vystupuje v roli zoufalého otce, který ve snaze zachránit svého syna před nespravedlivým odsouzením a nejméně 10letým žalářem, souhlasí, že se infiltruje do nebezpečného drogového gangu. Vrchní žalobkyně (Susan Sarandon) po něm výměnou za synovu svobodu požaduje důkazy, na jejichž základě bude moci drogového bosse zatknout a celý gang rozprášit. John (Dwayne Johnson) tuší, že k přežití téhle nebezpečné hry bude potřebovat maximum sil, odvahy a důvtipu, ale ani tak úspěch není zaručen.

Věděli jste o filmu Práskač, že...

  • Snímek je natočen podle skutečného příběhu Jamese Settembrina, otce, který podával státním žalobcům informace o ostatních drogových dealerech výměnou za nižší trest pro svého syna.
  • Myšlenku natočit film s touto dějovou zápletkou vnukl tvůrcům televizní dokument, který pojednával o tom, jak změny v americkém zákoníku vedly ke snížení trestů na minimum pro ty, kdo „napráskají“ své komplice.
  • Natáčení trvalo pouhý měsíc od prosince 2011 do ledna 2012. Premiéru měl snímek ve Spojených státech a v Kanadě v únoru 2013 a celosvětově dosáhly jeho tržby téměř 60 milionů dolarů.
  • Co se ohlasů filmových kritiků týče, nejvíce pochval obdržel Dwayne Johnson za svůj procítěný herecký výkon.
  • V akčních scénách spolu s agentem Cooperem účinkuje 98 % reálných agentů, jen 2 % jsou herci.

Chybička se vloudí...

  • V 54. minutě, kdy John otevře zadní dveře kamionu, je v popředí vidět velká paleta obalená červeným plátnem. V další záběru jsou ale na paletě už jen bílé pytle.

Na Práskače se podívejte v neděli ve 22.25 na Prima MAX!

Režie: Ric Roman Waugh Scénář: Ric Roman Waugh, Justin Haythe Kamera: Dana Gonzales Hudba: Antonio Pinto Hrají: Dwayne Johnson, Susan Sarandon, Barry Pepper, Benjamin Bratt, Jon Bernthal, Michael Kenneth Williams, Nadine Velazquez, Melina Kanakaredes, Rafi Gavron, Lela Loren, JD Pardo, Harold Perrineau, Kym Jackson, Dane Rhodes, Doris Morgado, Richard Cabral, Elgin Cahill a další. Rok uvedení: 2013

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný