5. dubna 2021 06:00
redakce Prima Living

Všichni jsou v pohodě: Robert De Niro dominuje skvělému hereckému ansámblu

Dojemná podívaná, která se vám na dlouhou dobu zapíše do paměti. Plejádě slavných hollywoodských jmen dominuje Robert De Niro, jehož herecké kvality je privilegium sledovat.

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíte skvělou hereckou plejádu: Drew Barrymore, Kate Beckinsale a Sam Rockwell v rolích dětí čerstvě ovdovělého otce Roberta De Niro pod režijní taktovkou britského scenáristy a režiséra Kirka Jonese. Ten podobně jako hlavní hrdina snímku procestoval Spojené státy a své zážitky a pocity citlivě vtěsnal do scénáře filmu. Je to první americký projekt, který si vzal pod svá křídla, a vybral si k tomu remake třicet let starého italského snímku Všem se daří dobře (1990) s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli.

Odpustil si stokrát obehrané klišé a emoce z člověka neždíme lacinými kličkami, i když téma samotné k tomu vyloženě svádí. Daří se mu držet křehkou linku mezi komedií a dramatem, aniž by sklouzával na tu či druhou stranu a trápil diváka přílišným sentimentem či lacinými vtípky.

Nejsilnějším hráčem téhle skvěle sehrané partie je bezesporu Robert De Niro, který dokázal jemné nuance scénáře povýšit na zážitek, při kterém se tetelí srdce každého filmového fandy (a ano, oči těch citlivějších z nás od půlky čím dál víc vlhnou, aby se na konci zalily regulérními slzami).

Jestli máte rádi roadmovie, baví vás zkoumání mezigeneračních vztahů a psychologie a nebojíte se dělat společnost stárnoucímu muži na jeho bolestné cestě za poznáním, pak se určitě koukejte.

Frank Goode zasvětil celý svůj život práci v místní továrně na výrobu kabelů. Spolu s manželkou vychovali čtyři děti, které jsou nyní již dospělé a v různých částech Spojených států mají úspěšně rozjeté kariéry a skvělý život. Alespoň tomu Frank donedávna věřil. Prostředníkem v jeho vztahu s dětmi byla ale vždy jeho manželka.

Po její smrti zůstal Frank sám. Čas tráví péčí o zahrádku a o domácnost v předměstské vilce a těší se na návštěvu svých potomků, které pozval na víkendové grilování. Jenže uprostřed příprav ho na telefonním záznamníku zastihnou tři zprávy. Všechny jsou od jeho dětí, které se z letošního rodinného setkání omlouvají. A tak se Frank sebere, a i přes varování lékaře, který upozorňuje na jeho chatrné zdraví, se vydá na cestu napříč Amerikou za všemi svými dětmi. A postupně zjišťuje, že žil ve velké iluzi a že všichni jeho blízcí včetně milované ženy mu celou dobu lhali.

Road movie Všichni jsou v pohodě uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný