18. října 2019 15:04
redakce Prima Living

Vrátný od Maxima a bývalí četníci zaútočí na vaši bránici

Dobře promyšlená a stále svěží komedie zlaté éry francouzského filmu. Na paškál si vtipně bere všechny možné nešvary lidské povahy – nevěru, lži i okázalý přepych – a navíc v podání skvělých francouzských komiků, bývalých „četníků“. Potečou vám slzy smíchu! V pátek od 20.00 na Prima MAX.

Julien Marcel (Michel Galabru) vede už dlouhých osmnáct let dvojí život. Před svou rodinou se prezentuje jako úspěšný podnikatel a majitel prosperující továrny na zeleninové konzervy. Ve skutečnosti ovšem své nemalé příjmy získává z úplně jiného byznysu. Julien je totiž doopravdy úslužný, diskrétní a vševědoucí vrátný v proslulé pařížské restauraci Maxim, který zná tajemství všech tamních hostů, ví o jejich slabostech, nevěrách, pletkách i aférách.

Jestli si teď říkáte, že vrátní v Paříži mají zřejmě poněkud odlišné příjmy než vrátní v Čechách, dobrý postřeh, ale nenechte se plést. Julien totiž ve skutečnosti není ani tím vrátným. Respektive je, ale kromě toho je i majitelem a šedou eminencí celého podniku.

Vše funguje, jak má, až do chvíle, kdy si Julienova dcera přivede domů do přepychového sídla, kde žijí, svého nového nápadníka a snoubence zároveň. Julien v něm okamžitě poznává častého návštěvníka svého podniku, zchudlého markýze Du Velin, který se mu nedávno svěřil, že se chystá oženit s bohatou dívkou, aby si vylepšil stav svého konta. To je ale situace! V Julienovi to vře, ale ví, že nesmí nic prozradit.

Do toho se přidává další problém, když jeho žena Germaine slíbí svému bratrovi, že se manžel postará o jeho neprůbojného synovce Octava a zaměstná ho v továrně. Julienovi tedy nezbývá nic jiného, než odhalit mladíkovi pravdu – představit mu svoji červenou uniformu vrátného a k tomu taky svou milenku Totosche.

Jenže Totosche ve slabé chvíli slíbí sňatek zchudlý šlechtic Du Velin, aniž jí samozřejmě přizná, že doopravdy se hodlá oženit s bohatou dědičkou Genevieve, o níž netuší, že je dcerou Maxima.

Oklamaná Totosche přísahá Du Velinovi pomstu a během markýzových námluv v Julienově sídle se tu postupně scházejí všichni aktéři milostného propletence. Hrozící skandál je stále pod pokličkou, ale je jasné, že ne na dlouho...

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný