1. června 2020 14:00
Gabriela Gabrielová

Vetřelec vs. Predátor: 6 nejhnusnějších vesmírných potvor, které vám nedají spát

Měli byste na tahle setkání žaludek? Vetřelec si to rozdá s Predátorem, zároveň však ve vesmíru číhá i spousta dalších potvor, se kterými není radno si zahrávat! Znáte ty nejděsivější?

Vetřelec vs. Predátor se objeví na Prima MAX ve středu od 22.10. Je však dobré si připomenout, že ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet. Když ale potkáte nějakou kosmickou příšeru na Zemi, většinou vám řev stejně moc nepomůže. Většina z nich je totiž děsně naštvaná nebo alespoň hladová, takže lidi obvykle berou jako své nové, velice dočasné kamarády. Kterých byste se měli bát nejvíc?

Vetřelec

To nejhorší, na co ve vesmíru můžete narazit, jsou Vetřelci. A pokud nejste Ellen Ripley, nejspíš by s vámi byli rychle hotoví. Mnohokrát ve filmech ukázali, že s nimi není žádná sranda, a znovu se objeví už za pár let. Co budou mít s sebou? Samozřejmě neselhávající zabijácký instikt, žíly plné kyseliny a nechutné kámoše, co rádi objímají lidské obličeje. Jsou to zkrátka náramně divoké potvůrky, které si zamilujete jen ve chvíli, kdy na ně koukáte z bezpečí svého obýváku.

Predátor

Lovec z vesmíru si to s Vetřelci rozdal i ve filmu, sólo mu to jde přece jen o něco lépe a i Arnold Schwarzenegger s ním měl hodně velké problémy. Na rozdíl od spousty potvor z jiných planet mu to totiž myslí. Umí se zneviditelnit, lákat protivníky do pasti, prostřelit jim pajšl ramenním kanónem nebo jim vyrvat páteř. Predátor je profesionál, který zabíjení bere jako hru. A je v ní zatraceně dobrý, ať už řádí v džungli někde ve Střední Americe, nebo v Los Angeles.

Věc

Tahle mrcha je zákeřná, což na vlastní kůži zjistil i Kurt Russell a další polárníci, kteří s ní prožili až příliš blízké setkání třetího druhu. Mimozemský organismus dokáže kompletně ovládnout tělo svého hostitele, takže není úplně jasné, kdo z lidí vlastně ještě patří mezi lidi. A když dojde na nějakou tu akci a Věc se ukáže v celé své kráse, je na co koukat. Superhnusný slepenec několika jejích obětí, ať už lidských, nebo zvířecích, víceméně zajistí, že i ten největší borec s plamenometem nejdřív hodí prvotřídní šavli a teprve pak se bude zabývat tím, jak si zachránit krk.

Slimák

Šnečku, šnečku, vystrč růžky. A schytáš to brokárnou přímo mezi ně. Ale stačit to asi nebude. Béčkový horor, ve kterém se s mimozemskou pakáží utkal mimo jiné Nathan Fillion z Castla na zabití, není podívaná pro lidi se slabým žaludkem. Sliz, humus, krev, vybuchující lidi, zombíci, mutanti... no samozřejmě slimáci. Malé americké městečko zjistí, že i když má tahle verbež nějakých dvacet centimetrů, umí nadělat pořádnou paseku. Ale pokud máte rádi své steaky krvavé a humor trošku drsnější, tak se u řádění Slimáka nejspíš i pořádně zasmějete.

Brouci

S Vetřelci by si poměrně rozuměli. Taky jim to moc nepálí a spíš než na mozek spoléhají na velké množství, případně na pekelně ostré končetiny, které dovedou průměrně stavěného vojáka roztrhnout na dvě půlky dřív, než byste stačili říct „fujtajbl, to je krve“. A rozhodli se válčit s lidstvem. Brzy se ale ukázalo, že krom tupého obřího hmyzu sázejí brouci i na gigantické živé tanky a někde pod zemí se skrývá něco, co všechny ty zrůdy řídí. Ale na Hvězdnou pěchotu si přerostlý mozek nebo hnusák, co prdí plazmu, nepřijdou. Elita armády si je podá. Koneckonců když někdo vyráží do boje s pokřikem „chcete snad žít věčně?“, tak to asi žádná měkkota nebude.

Marťani

Lidstvo by se na Mars rádo v blízké budoucnosti podívalo, po Válce světů ale nejspíš dostanete pocit, že by bylo lepší se na rudou planetu vykašlat a další výlet si naplánovat třeba do Valašského Meziříčí, kde bude asi bezpečněji. Marťani totiž ve filmu Stevena Spielberga přijeli k nám. A zlikvidovali většinu pozemských armád během několika dní. Byli technicky vyspělejší, nelítostní, dokonale připravení a hlavně gigantičtí. Města byla v jednom plameni, civilizace v troskách a Tom Cruise v háji. A víte, co je nakonec porazilo? Bakterie a nemoci. Ti kašpaři sem přijeli bez očkování!

Sci-fi Vetřelec vs. Predátor uvidíte ve středu od 22.10 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný