17. července 2021 06:13
redakce Prima Living

Velkolepá dobrodružná romance Austrálie s Nicol Kidman a Hugh Jackmanem

Krásná Nicole Kidman a charismatický Hugh Jackman tu ve stopětašedesáti minutách rozjíždějí příběh s velkým P. Překrásná příroda, skvělá hudba a neopakovatelné vypravěčské nadání režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge) vás i přes delší stopáž filmu přikovají k obrazovce.

V neděli od 20:00 na Prima MAX uvidíte, jak anglická aristokratka Lady Sarah Ashley (Nicole Kidman) žije svůj život v prostředí povrchní dokonalosti. Manželství bez lásky a dětí ji proměnilo v chladnou ženu bez emocí a připravilo ji o víru ve vše, o čem kdysi snila.

Její tvrdohlavost ji dohání k cestě na druhý konec světa: z Londýna odjíždí do malého města Darwin kdesi uprostřed Austrálie. Už dlouho podezírá svého muže, že ji podvádí, a nyní ho chce z nevěry usvědčit. Záminkou k cestě se jí stane záchrana farmy o velikosti Marylandu, kterou zdědila a která je na pokraji bankrotu.

Po příjezdu ale události naberou zcela nečekaný spád. Lady Ashley nachází svého manžela mrtvého, zabitého rukou někoho z místních. Vedle šoku ze ztráty muže, i když nemilovaného, musí ale čelit dalším úskalím. Vychází najevo, že jediným způsobem, jak zabránit zániku farmy, je přehnat obrovské, dvoutisícové stádo koní drsným středozemím až na druhý konec Austrálie. S tímto téměř neuskutečnitelným plánem jí má pomoci místní rančer a chlápek s ne příliš vybranými způsoby Drover (Hugh Jackman).

Drover se stává neochotným průvodcem Sary rozlehlou panenskou krajinou severní Austrálie. Ti dva snad ani nemohou být rozdílnější. On je stejně drsný a nevychovaný, jako je Sarah uhlazená a kultivovaná. Stejně vášnivý, jako je ona chladná. Jejich vzájemné antipatie se ale zmírní díky tragédii, v důsledku které se Sarah nečekaně stává opatrovnicí malého místního chlapce Nullaha.

Vlivem dechberoucí nádherné australské přírody a díky vztahu s malým Nullahem Sarah postupně ztrácí velkopanské manýry a upjatost a mění se v ženu, kterou si vždy přála být. Problematický vztah k Droverovi se mění ve váhavý respekt, obdiv a nakonec v lásku. Do jejich životů ale vstupuje ničivá válka…

Poprvé v životě má Sarah důvod pro něco bojovat. A bojuje s veškerou vášní, odvahou a odhodláním, aby zachránila ty, které miluje a vše, co je jejímu srdci blízké.

Možná jste o filmu Austrálie netušili, že…

Nicole Kidman, původem Australanka, přijala svoji roli, aniž by předtím četla scénář. Na jednom večírku to přiznala Hugh Jackmanovi, který jí opáčil, že ani on ještě scénář neviděl. Na to mu prý Nicole odpověděla, ať zapomene na scénář. Jediné, co potřebuje vědět, je, že režisérem je Baz Luhrmann.

Režie: Baz Luhrmann Scénář: Stuart Beattie, Baz Luhrmann, Ronald Harwood Kamera: Mandy Walker Hudba: David Hirschfelder Hrají: Hugh Jackman, Nicole Kidman, David Wenham, Bryan Brown, Bruce Spence, Jack Thompson, Bill Hunter, John Jarratt, Jacek Koman, Ben Mendelsohn, David Gulpilil, Essie Davis Rok uvedení: 2008

Velkolepé drama Austrálie uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný