26. září 2016 22:00
Gabriela Gabrielová

Ve velkolepém akční nářezu Transformers  2 se znovu zachraňuje svět

Transformers: Pomsta poražených - upoutávka

Když před devíti lety inspirovaly hračky pro kluky vznik prvního filmu o robotech jménem Transformers, kritici si klepali na čelo. Z akčního sci-fi z producentské dílny Stevena Spielberga se však stal hit. Film vydělal sedm set milionů dolarů. Zveme vás na druhý díl Transformers: Pomsta poražených!

Mladík jménem Sam Witwicky (Shia LaBeouf) odjíždí na univerzitu a trápí ho dvě věci. Musí doma zanechat svoji lásku, přítelkyni Mikaelu (Megan Fox), a zároveň nepostradatelného parťáka – svoje první auto zvané Bumblebee (česky Čmelák). Jenže tenhle žlutočerný dobrosrdečný čmelda není jen tak ledajaké autíčko.

Jde o nadupaného mimozemského robota z druhu Transformers, kteří se dokážou transformovat do podoby jakéhokoliv stroje. Bumblebee se proměňuje do podoby superrychlého auta, protože patří k druhu autobotů.

V prvním díle Bumblebee studenta Sama ochraňoval před zlými transformery jménem decepticoni. Ti chtějí z planety Země a našeho slunce vysát veškerou energii. A protože hodní autoboti spolu s pozemskými armádami decepticony porazili, považoval Sam celou věc s roboty projednou za uzavřenou. Jenže se zmýlil. On sám je totiž klíčem k něčemu, po všem všichni vesmírní transformeři touží…

Sam po příjezdu do univerzitního kampusu u sebe objevil úlomek magického předmětu zvaného Prajiskra. Z maličkého střepu posetého posvátnými runami do sebe nasál informace, které se mohou hodit jak autobotům, tak decepticonům. Ti druzí však zamýšlejí jediné: oživit svého pradávného vůdce děsivého Megatrona, jenž je ukryt kdesi na zeměkouli. Zároveň chtějí zneužít informace ze Samova mozku a pomocí nich najít zdroj energie Energon. To jim dá dostatečnou sílu na zničení celé naší sluneční soustavy.

Ačkoli Sam původně tvrdill, že tohle není jeho válka, postupně se ocitá přímo v jejím středu. Na jeho straně stojí Mikaela, Samovi rodiče, jeho auťák Bumblebee a šéf autobotů Optimus Prime. Všichni dorazili hned, jak se dozvěděli, že Sam má halucinace a hrozí mu nebezpečí. A bitva dobrých a zlých transformerů se opět rozhořela naplno. V naprosto neuvěřitelných místech naší planety se strhne nelítostný souboj robotů.

Na pořádný akční nářez ve filmu Transformers: Pomsta poražených se těšte v neděli ve 20.15 na Prima MAX!

Co vás čeká:

 • Akce – humor – boj dobra se zlem
 • Super nádherné natáčecí lokace
 • Hezký herecký pár, kterému to dobře klape
 • Výborné tempo, mozek vypnete až se závěrečnými titulky

Kouzla akčního mága:

 1. Na režisérském křesílku této robotické ságy se dvojkou jménem Transformers: Pomsta poražených (2009) definitivně usadil velmi zkušený hollywoodský režisér Michael Bay. Profesionál, který se udělal takovými akčními trháky jako Mizerové, Skála anebo Armagedon. Proměnující se zlí a hodní roboti mu učarovali tak, že první tři díly Transformerů ani neprokládal jinou prací.
 2. A podle frekvence, s jakou se chystají nová pokračování, to vypadá, že režisér Michael Bay výrazně napomáhá tomu, aby se z Transformerů stal ucelený svět s vlastním základním příběhem, něco na způsob Star Wars.
 3. Díky osobním kontaktům režiséra dostali filmaři povolení natáčet v bezprostřední blízkosti pyramid v Gíze. Natáčet v tomto posvátném území je přitom téměř nemožné. Protože Egypťané zkrátka nedávají povolení. Před Transformers se tu naposledy točilo před třiceti lety. Egyptský tajemník pro památky Egypta je prý velký fanda Bayových filmů a údajně ho měl velmi familiérně žádat: „Jenom nám ty pyramidy moc nezničte!“
 4. V Egyptě se nakonec natáčelo 3 dny, další 4 dny se točilo v Jordánsku v památné oblasti Petra. Například scéna ze Šanghaje se však točila v Pensylvánii a na kalifornské Long Beach.
 5. Jestli jste někdo studoval na Princetonu nebo University of Pennsylvania, tak pozor, uvidíte známé záběry. Univerzitní scény se točily právě na těchto školách.
 6. Ačkoliv jde v případě druhého dílu Transformerů o naprosto komerční snímek, v angličtině nazývaný blockbuster, získal si film i nominaci na Oskara. A sice za superkvalitní mix zvuku. Je pravda, že zvuky skládajících se transformerů, stejně jako všechno, co slyšíte při akci a útocích, je dokonalé.
 7. Třiadvacetiletý herec Shia LaBeouf si při natáčení přivodil zranění oka. Přestal na něj vidět a musel na šití. Osm stehů a částečná ztráta zraku mu ale nezabránila vrátit se za dvě hodiny zpátky na plac.
 8. Tento herec je známý naprostou vášní pro herectví. Ostatně svého agenta si našel v devíti letech, kdy se rozhodl, že se stane hercem. Začal chodit na konkurzy a získávat role. Jako teenager si zahrál v komediálním tv seriálu Even Stevens a spoustě dalších televizních a filmových projektů. Nejznámější rolí jsou pro Shiu LaBeouf jednoznačně právě tři díly Transformerů, v nichž si zahrál.
 9. Totální zaujetí pro práci na filmu potvrdil i režisér Michael Bay. Podle některých drbů dělal poslední úpravy filmu ještě pár hodin před světovou premiérou v Japonsku.
 10. Zato čarokrásná Megan Fox byla prý před prvním zhlédnutím filmu tak nervózní, že se musela posilňovat šampaňským.
 11. Režisérovi Michaelu Bayovi sice v roce 2010 udělili anticenu Zlatá malina za nejhorší režii a scenáristům filmu za nejhorší scénář, to však nic nemění na tom, že film Transformers: Pomsta poražených vydělal neuvěřitelných 831 milionů dolarů. Výrobní náklady a honoráře se vyšplhaly na 200 milionů.

Transformers v čase:

Transformers (2007)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Transformers 3 (2011)

Transformers: Zánik (2014)

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Transformers 6 (2018)

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný