30. července 2018 13:57
redakce Prima Living

V Zemi policajtů platí jiná pravidla

Hvězdně obsazený thriller vypráví příběh o vraždě a korupci a o jednom odvážném muži zákona, který se postaví přesile z vlastních řad. Má to tempo a napětí a skvěle vygradovaný konec. Roberta De Nira, Harveye Keitela a Sylvestra Stalloneho si vychutnejte v úterý od 20.00 na Prima MAX.

Městečko Garrison se navenek jeví jako idylické místo těsně za hranicemi New Yorku, kam se se svými rodinami houfně stěhují policejní důstojníci z New Yorku, aby unikli ruchu a nástrahám velkoměsta. Jenže za dokonalou fasádou se skrývá pořádně prohnilé jádro. Pravidla hry v Garrisonu totiž neurčují místní zákony či jejich představitelé, nýbrž sami newyorští poldové.

Na prvním pohled banální incident ovšem znamená náhlé nebezpečí vyšetřování zvenčí a potenciální konec idylky. Případu se ujímá místní nahluchlý šerif Freddy Heflin (Sylvestr Stallone), který newyorské policisty vždycky obdivoval a toužil se stát jedním z nich. Při záchraně milované ženy ale částečně ohluchnul, do regulérního policejního sboru nebyl přijat a nakonec se stal šerifem právě v Garrisonu.

Nemá tu skoro žádnou práci, protože život v městečku se řídí nepsanými zákony jeho obyvatel. Pod povrchem ale bublá korupce a zločin a Fredyho poklidný život se má brzy změnit. Když objeví důkaz o vraždě, která měla vypadat jako sebevražda, a posléze také o korupci mezi nejvyššími policejními důstojníky, musí se rozhodnout mezi muži, jež vždy obdivoval, a zákonem, který má hájit.

Připravte se na koncert Pánů herců Roberta De Nira, Herveye Keitela (Gauneři, Pulp Fiction, Od soumraku do úsvitu, Hanebný parchanti, Lovci pokladu…) a Raye Liotty, kteří Sylvestra Stalloneho zdatně „bekapují“ a dohromady dávají dojem uceleného hereckého souznění. Skvěle vygradovaný závěr je pak pověstnou třešničkou na dortu.

Možná jste netušili, že…

  • Sylvestr Stallone musel pro roli nedoslýchavého šerifa přibrat více než dvacet kilogramů. Podobnou oběť musel kdysi podstoupit i Robert De Niro pro film Zuřící býk.
  • V rámci propagace snímku před jeho uvedením se herec nechal slyšet, že „Rambo is out, Freddy is in“ a očividně to zafungovalo. I bez valné reklamy zaplatili američtí diváci na vstupném za první víkend promítání třináct milionů dolarů.
  • Režie se ujal tenkrát začínající režisér James Mangold; Země policajtů byl jeho teprve druhý snímek. Mangold se později proslavil takovými bijáky jako Kate a Leopold (2001), 3:10 Vlak do Yumy (2005), Wolverine (2013) a dalšími.

Režie: James Mangold Scénář: James Mangold Kamera: Eric Alan Edwards Hudba: Howard Shore Hrají: Sylvester Stallone, Harvey Keitel, Ray Liotta, Robert De Niro, Peter Berg, Janeane Garofalo, Robert Patrick, Michael Rapaport, Annabella Sciorra, Noah Emmerich, Cathy Moriarty Rok uvedení: 1997

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný