8. prosince 2020 06:00
redakce Prima Living

Tristan a Isolda: Historická love story se natáčela i v Čechách. Poznáte české herce?

Tenhle hollywoodský biják se natáčel převážně v Čechách, a to na Křivoklátsku a v Průhonickém parku. Na snímku se z velké části podíleli čeští herci a tvůrci, a vikinská loď, která se ve snímku objeví, byla postavena v Přerově!

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíte jednu známou legendu. Mnozí věří, že se to opravdu stalo. Podle prastaré keltské legendy byl Tristan (James Franco) královským synem. Brzy po narození se stal sirotkem, přesto se mu dostalo rytířského vychování. Vyrostl v krásného čestného muže a usadil se na dvoře svého strýce, lorda Marca, kterému pomohl zvítězit nad mnoha nepřáteli. Když se pak lord Marc měl stát králem, musel se oženit. Jeho vyvolenou se stala krásná Isolda (Sophia Myles).

Pro ně připravený nápoj lásky, ale omylem vypila Isolda s Tristanem. Zamilovali se, ale Isolda se přesto stala ženou Marcovou. Milenci se scházeli tajně až do té doby, než byli přistiženi a Tristan musel odjet ze země. Bez své Isoldy ale chřadl a v největším zoufalství se rozhodl zradit přátelství Marca a pro svou milovanou se vypravit. Přestože jim mnozí nepřáli, jejich láska přežila v legendách celé věky.

Možná jste o filmu Tristan a Isolda netušili, že...

  • Úvodní scéna, při níž hoří dřevěný hrad, se natáčela nedaleko Průhonic, u obce Zdiměřice. Objekt byl postaven speciálně pro tuto scénu a na svém místě stál hrad zhruba týden před tím, než jej tvůrci podle scénáře spálili. Byly do něj zakomponovány i takové detaily jako interiéry. Vnitřek hlavní části hradu však neexistoval, scény odtamtud se točily ve studiu.
  • Režisér Kevin Reynolds, který se nakonec projektu chopil, má s historickým dramatem již spoustu zkušeností. V roce 1991 natočil známější verzi Robina Hooda s dovětkem Král zbojníků a s Kevinem Costnerem v hlavní roli. V roce 2002 přišel s dobrodružným dramatem Hrabě Monte Cristo. A v roce 2006 spatřili světlo světa Tristan a Isolda.
  • Z českých herců zde můžete poznat Marka Vašuta, Miroslava Šimůnka či mladého Tomáše Poláka.

Režie: Kevin Reynolds Scénář: Dean Georgaris Kamera: Arthur Reinhart Hudba: Anne Dudley Hrají: Sophia Myles, James Franco, Hans Martin Stier, Rufus Sewell, Leo Gregory, Bronagh Gallagher, Thomas Brodie-Sangster, Lucy Russell, Barbora Kodetová, Marek Vašut Rok uvedení: 2006​

Dobrodružnou romanci Tristan a Isolda uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný