10. května 2019 09:30
redakce Prima Living

Tři hollywoodské sexy kočky v akci, to jsou Charlieho andílci

Máte rádi filmy, které si na nic nehrají a od prvního záběru přiznávají, že jsou tady, aby vás maximálně pobavily? Pak si v klidu dejte v neděli na Prima MAX Charlieho andílky. A je jedno, jestli je uvidíte poprvé nebo podesáté. Tenhle film s Drew Barrymore, Cameron Diaz a Lucy Liu funguje vždycky stejně skvěle.

Natalie (Cameron Diaz), Dylan (Drew Barrymore) a Alex (Lucy Liu) pracují jako agentky pro soukromou detektivní agenturu. Jejich šéfem, kterého však nikdy neuvidíme, je milionář Charlie (v originále ho mluví John Forsythe).

Svým „Andílkům“, jak třem krásným podřízeným říká, zadává Charlie případy k vyšetřování zásadně pouze pomocí malého reproduktoru uvnitř své kanceláře. Naživo je Andílkům k ruce jen Charlieho asistent Bosley (Bill Murray).

A protože byl unesen počítačový génius Eric Knox (Sam Rockwell), má Charlie pro Andílky novou práci. Únos má údajně na svědomí majitel telekomunikační firmy Roger Corwin (Tim Curry). A tak se Andílci infiltrují na Corwinovu párty a začínají s vyšetřováním. Narazí na podivnou figurku jménem Hubeňour (Crispin Glover), který byl zachycen na průmyslových kamerách v době Knoxova únosu. Akce začíná, ale všechno je mnohem zamotanější. Ve hře je osud revolučního počítačového systému na rozpoznávání hlasu, který může být zneužit a ohrozit tisíce lidí. A hlavně se ukazuje, že celý únos Erica Knoxe byla jen past. Někdo si totiž chce vyřizovat účty z minulosti. Vypátrají Andílci, kdo za tím vším stojí? A setkají se konečně se svým šéfem Charliem?

Americkou akční komedii Charlieho andílci si s chutí schroupejte v neděli ve 20.00 na Prima MAX!

To musíte o Charlieho andílcích vědět:

1. Film Charlieho andílci (Charlie´s Angels) z roku 2000 vznikl podle stejnojmenného amerického televizního seriálu vysílaného v roce 1976.

2. Herečka Drew Barrymore, která si zahrála jednu z hlavních rolí, Andílka jménem Dylan, byla také jednou z producentů filmu. Na toto téma vsadila už dřív, když koupila filmová práva k původnímu seriálu Charlieho andílci. Nejenže si jako producentka udělila jednu z hlavních rolí, ale kromě svého honoráře na prvním díle vydělala dalších 40 milionů a na následném pokračování údajně dokonce 80 milionů dolarů.

3. Akční komedie s třemi kráskami totiž slušně vydělala. Výroba Charlieho andílků sice stála 93 milionů dolarů, ale zisky se zastavily až na 264 milionech dolarů. Po tomto úspěchu bylo jasné, že brzy se bude natáčet dvojka. Ta nese název Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

4. Přesto, že se ve filmu pořádně bojuje a dokonce střílí, Drew Barrymore jako spoluproducentka filmu trvala na tom, že Andílci budou bojovat bez palných zbraní. Bylo tedy nutné, aby všechny tři krásky prošly tvrdým výcvikem.

5. Herečky trénovaly asijská bojová umění tři měsíce osm hodin denně. Víkendy jim nechali trenéři volné. A na filmu je tato dřina opravdu vidět. Ačkoli kritici mohou tvrdit, že některé bojové scény jsou opravdu nadsázka.

6. Herec Tom Green, který ve filmu ztvárnil přítele agentky Dylan (Drew Barrymore), byl v té době hereččin skutečný životní partner.

7. Andílci Dylan a Natalie, kterou hraje krásná Cameron Diaz, byly obsazeny bez problémů. Ale najít třetího andílka byl problém.

8. Je až nepředstavitelné, že roli Alex měla dostat Angelina Jolie, která ji odmítla. Následovala Jada Pinkett Smith, která dala přednost filmu Bamboozled, čímž se asi trochu přepočítala. Ve hře byla také půvabná Thandie Newton. Až posléze byla obsazena Lucy Liu, bez které, ruku na srdce, by Charlieho andílci (2000) nebyli to pravé ořechové.

9. Andílci mezi sebou někdy mluví tajnou řečí, což je ve skutečnosti finština. Podle odborníků mají strašný přízvuk, ale účel tato tajná řeč jistě splnila. Když se film promítal v Německu, použili distributoři na tajnou řeč jiný jazyk a sice nechali Andílky mluvit japonsky.

10. Na scénáři se podílelo 18 autorů a byl přepisován více než 20krát.

11. V úvodní scéně zneškodní Andílci bombu na palubě dopravního letadla tak, že otevřou dveře letadla a vyskočí padákem ven. Za letu dolů v bezpečí od letadla pak bombu odpálí. Když byl tento film promítán během letů na obrazovkách pro cestující, aerolinky tuto úvodní scénu vystřihly. Mohla by prý být pro někoho návodná.

Režie: McG Scénář: Ryan Rowe, Ed Solomon, John August Kamera: Russell Carpenter Hudba: Edward Shearmur Hrají: Cameron Diaz, Drew Barrymore, Lucy Liu, Bill Murray, Sam Rockwell, Kelly Lynch, Tim Curry, Crispin Glover, Luke Wilson, John Forsythe, Matt LeBlanc, Tom Green, LL Cool J, Melissa McCarthy Rok uvedení: 2000

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný