14. května 2018 09:24
redakce Prima Living

Tak trochu jiný a veselý akčňák Zelený sršeň!

V roce 2011 vznikla akční komedie Zelený sršeň. Dokonalá legrácka plná neotřelých nápadů, která si nehraje na nic vyššího. Hlavní úkol tohoto filmu je opravdu diváky pobavit. Těšte se, zkoukněte to a buďte v pohodě! Už ve středu 22.25 na Prima MAX!

U filmů inspirovaných komiksy nevadí, že se tu téměř neobjevují slavná jména (tady se tedy ve vedlejší roli objevila Cameron Diaz). Tyto filmy totiž fungují na odkazech, hláškách, starém známém příběhu, dobře napsaném scénáři a maximální snaze dotahovat nápady do konce.

Někdo může namítat, že novodobý Zelený sršeň (2011) natočený francouzským režisérem Michelem Gondrym je čiré klukovské bláznění, ale když ono je to tak dokonalé.

Nekorunovaný král zlaté mládeže Britt Reid (Seth Rogen) prožívá bombastický, ale na druhou stranu dost nanicovatý život. Večírky, krásné dívky, alkohol, auťáky. Jednoho dne však dojde k vraždě Brittova otce a mediálního magnáta James Reida. A věčné prázdniny mladému Brittovi končí. Bude totiž muset nastoupit na otcovu židli a dál řídit jeho úspěšné noviny. Nikdo z otcových spolupracovníků však Brittovi nesedí. Zaujme ho až mladý Číňan Kato (Jay Chou), který se staral otci o auta a vařil mu kávu.

Britt a Kato přemýšlejí, co by mohli v životě dělat a dojdou k názoru, že by chtěli bojovat proti zlu, korupci a mafii. Ale jak na to? Nenápadně. V přestrojení. Naoko budou dělat, že jsou bídáci, ale ve skutečnosti se stanou hrdiny. Kato sestrojí neprůstřelné, super rychlé a téměř nezničitelné auto Black Beauty (česky Černý krasavec). A Britt se převléká za akčního hrdinu s přezdívkou Green Hornet. Kato dodává nejen technologie a stará se o vozový park, zastává ale také všechny rvačky a bitky, kde je potřeba bojových umění. Dvojice si rychle získává respekt v podsvětí a mezi mafiány. Podaří se jim nakonec srazit na kolena i hlavního padoucha ve městě Chudonovskyho (Christoph Waltz)? Najdou vraha Brittova otce? A jak kartami přátelství mezi oběma mladíky zamíchá pohledná sekretářka Lenore (Cameron Diazová)?

Proč vidět film Zelený sršeň?

  • Chytrá sranda
  • Akce, tempo
  • Honičky, přestřelky
  • Super nápady
  • Mega skvělá auta!

Nakoukněte do historie:

1. Vůbec první Zelený sršeň byl velmi populární rozhlasový seriál vysílaný v letech 1936 až 1952.

2. Podle seriálu později vznikl komiks.

3. Podle této předlohy postupně vznikaly filmové a televizní série. První se datuje do roku 1940, další v letech 1966 a 1967.

4. Ve Francii se Zelený sršeň objevil jako krátký film v roce 2006.

Auta a spol.:

1. Film byl natočen jako 3D podívaná. Fandové tvrdí, že je to nejlepší „tři dé“, co kdy viděli.

2. Tomu odpovídá i vyšší rozpočet. Natáčelo se za 120 milionů dolarů. Čistý výdělek byl však 227 milionů dolarů.

3. Do role Britta Reida se uvažovalo i o těchto hercích: George Clooney, Jake Gyllenhaal, Mark Wahlberg anebo Vince Vaughn. Nakonec roli dostal Seth Rogen. Komik, který se na plátně prosadil především rolí sympatického povaleče Bena ve v komedii Zbouchnutá.

4. Seth Rogen však musel pro roli zhrubnout 15 kilo.

5. Pro účely natáčení bylo vyrobeno 29 identických automobilů Black Beauty. Šlo o auta značky Chrysler Imperial z poloviny 60. let. Mnoho z těchto vozů, které filmaři shromáždili, bylo rezivých a zničených. A bylo nutné je přebudovat. Ovšem natáčení přežila „ve zdraví“ jen trojice z těchto aut.

6. Kdo je fanda do autíček, ten bude možná ulétávat na záběrech z rodinných garáží Britta Reida. K vidění jsou AC Cobra, Bugatti Veyron, Chevrolet Camaro 69, Dodge Charger, Ferrari, Jaguar Lincoln Zephyr a další skvosty.

7. Když dělal rodák z Tchaj-wanu Jay Chou konkurz na roli Katoa, nikdo ze štábu nevěděl, že je ve své zemi velmi populárním zpěvákem. Obsadili ho, protože dobře pasoval k Sethu Rogenovi.

Zelený sršeň je výborná americká akční komedie. Pusťte si ji ve středu ve 22.25 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný