8. dubna 2024 01:00
redakce Prima Cool

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti: O ostříleném režisérovi bylo jasno hned

Zfilmování bestselleru Ransoma Riggse se ujal vizionář Tim Burton a vytvořil dílo hodné svého jména. A jak by taky ne! Tato hororová pohádka jako by přímo volala po jeho schopnosti zhmotnit fantazii a přenést ji na filmové plátno vpravdě jedinečným způsobem.

V neděli večer si na Prima COOL můžete položit otázku: Toužíte se občas vrátit do dětství a prožít znovu ten nefalšovaný úžas z televizní pohádky? Těšit se na každý další záběr a zároveň trnout, co se v něm stane? Tak prosím usedněte v pondělí večer k obrazovce a dopřejte si vrchovatou porci zábavy ve fantastickém světě paní Peregrinové. Protože takový vodotrysk originálních nápadů a nádherného vizuálního zpracování se hned tak nevidí. Jednotlivé obrazy budete mít před očima ještě dlouho a nadšení, že se dnes ještě točí pohádky jako tahle, jakbysmet.

Jake je zdánlivě obyčejný šestnáctiletý kluk, který je ale jednoho dne svědkem neobyčejné smrti svého dědečka. Ještě než starý muž nadobro odejde ze světa, prosí Jakea, aby odjel na jistý ostrov a našel tam jistého muže. Nic z toho Jakovi pochopitelně nedává smysl, ale po dědečkovi smrti dostává chlapec balíček z jeho pozůstalosti, ve kterém je kniha a pohlednice poslaná před dvěma lety z velšského ostrova Cairnholm jistou Almou Peregrinovou (Eva Green).

Jakeova psycholožka chlapci doporučí, aby se na ostrov vypravil, což taky hoch spolu se svým tátou udělá. A právě tam začíná jeho fantastické dobrodružství – v sirotčinci slečny Peregrinové, kterou má tu čest brzy poznat, stejně jako všechny její podivné děti. A brzy také zjistí, proč žijí na tak odlehlém a bohem zapomenutém místě. Skrývají se před ostatním světem kvůli svým zvláštním schopnostem, které ostatní smrtelníky vedou k mylnému přesvědčení, že jde o zrůdy. Skrývají se ale také před strašnými netvory, kteří se chtějí zmocnit právě těchto jejich výjimečných schopností.

Jejich izolace ovšem nespočívá pouze v místě, kde žijí, ale i v čase, neboť sirotčinec slečny Peregrinové a všechny děti v něm žijí v nekonečné časové smyčce. A tak tu Jake potkává Emu, která je lehčí než vzduch, neviditelného Millarda, chlapce, který v sobě ukrývá hejno včel, a další zvláštní nestárnoucí chráněnce tohoto zvláštního ústavu. A brzy zjišťuje, že jen jeho vlastní výjimečná „podivnost“ může jeho nové přátele zachránit.

  • Filmové zpracování knihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti šel do českých kin 29. září 2016. Během prvního víkendu film zhlédlo bez mála 51 000 lidí.
  • V bouřlivé aukci na filmová práva zvítězilo studio 20th Century Fox. O režii neměli fanoušci ani tvůrci od začátku pochyby, natáčení se tak ujme Tim Burton, jehož jedinečný styl jako by jej pro knihu předurčoval. Natáčet bude podle scénáře Jane Goldman, která stojí za úspěšnými filmy Hvězdný prach, Kick-ass nebo X-men: První třída.

Režie: Tim Burton

Předloha: Ransom Riggs (kniha)

Scénář: Jane Goldman

Kamera: Bruno Delbonnel

Hudba: Michael Higham, Matthew Margeson

Hrají: Asa Butterfield, Eva Green, Ella Purnell, Samuel L. Jackson, Allison Janney, Chris O'Dowd, Terence Stamp, Rupert Everett, Milo Parker, Kim Dickens, Judi Dench, Ella Wahlestedt, Pixie Davies, O-Lan Jones, Scott Handy, Nicholas Amer, Jason Redshaw, Patricia Winker, Kornelia Horvath, Stuart Davidson, Raffiella Chapman a další.

Fantasy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný