12. listopadu 2018 10:00
redakce Prima Living

Sherlock Holmes je zpět a s ním i případ hedvábné punčochy

Skvělá atmosféra, napětí i dialogy a herecké umění obou hlavních protagonistů, které vás vtáhnou do děje jako už dlouho nic. Výbornou detektivku, která směle mohla jít i do kin, si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Jestli vám na začátku proběhnou hlavou všechny filmy à la Sherlock Holmes a zaleknete se, že vás to nebude bavit, mějte chviličku strpení. Po pár minutách určitě změníte názor.

Je to napínavé, výprava i kostýmy jsou propracované, řešení případu je taky na úrovni... Jediné, co je možná k úvaze, je ta mlha. Atmosféru Londýna sice dokresluje výborně, ale je úplně všude a za chvíli máte pocit, že na vás poleze i z pokojů.

Rupert Everett jako Sherlock Holmes je dostatečně geniální i podivínský a jeho charisma je neodiskutovatelné. Pravda, jeho záliba v omamných látkách může možná fanouškům klasického doylovského typu Holmese lehce zvedat obočí údivem, ale kdo by chtěl radit Britům, jak točit filmy o jejich nejslavnějším detektivovi? Škoda jen, že ve stejném duchu nebylo natočeno více příběhů. Rozhodně palec nahoru!

A o co že tu jde? Famózní detektiv Sherlock Holmes (Rupert Everett) a jeho věrný přítel a pomocník doktor Watson (Ian Hart) jsou zpět, aby společně zavedli klid do aristokratických kruhů. Těm nedávají spát množící se případy vražd mladých děvčat, které poukazují na řádění sériového vraha. O koho jde a proč si vybírá oběti z řad šlechty? Sherlock Holmes se probírá ze svého opiového delíria, aby potvrdil svoji neporazitelnost.

Naschvál, jestli si ve filmu Sherlock Holmes případ hedvábné punčochy všimnete...

  • Děj se odehrává v roce 1902, kdy britská policie ještě neměla k dispozici telefon. První aparát byl totiž na Scotland Yardu nainstalován až o rok později. V příběhu ho však policisté již používají.
  • Spousta postav ve snímku kouří cigarety s filtrem. Ty však byly vynalezeny až roku 1936 a až do padesátých let byly považovány za velkou raritu.
  • Když Holmes sedí vedle krbu a čte si, z gramofonu se line poslední část Schubertovy symfonie Death and the Maiden v podání smyčcového kvarteta. Kvalita přehrávané hudby je ale na danou dobu příliš kvalitní a skladba nástrojů ukazuje spíše na smyčcový orchestr než na kvarteto.

Režie: Simon Cellan Jones Scénář: Allan Cubitt Kamera: David Katznelson Hudba: Adrian Johnston Hrají: Rupert Everett, Ian Hart, John Cunningham, Michael Fassbender, Helen McCrory, Tamsin Egerton, Rachel Hurd-Wood, Neil Dudgeon, Guy Henry, Perdita Weeks

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný