26. září 2017 10:00
redakce Prima Living

Šest výstřelů: akční drsňák Jean-Claude Van Damme hledá unesené děti

Cizí země. Cizí město. Cizí lidé. A někde mezi nimi je unesená blonďatá čtrnáctiletá Američanka. Stala se obětí obchodu s bílým masem a její rodiče se ji pokoušejí najít a zachránit. Policie je bezradná. Existuje jen jeden člověk, který může pomoci…

Americký akční thriller Šest výstřelů (2012) rozehrává pro každého rodiče naprosto děsivý scénář, kdy z hotelového pokoje zmizí milované dítě. Krásná plavovlasá dívka jménem Becky je navíc dcerou bývalého slavného zápasníka. Do moldavského Kišiněva přicestovala spolu s matkou a otcem, který si zde měl domluvit exhibiční zápas. Čas běží, místní policejní důstojníci řeší desítky podobných případů unesených dětí. Zápasník Andrew Fayden (Joe Flanigan) a jeho žena Monica (Anna-Louise Plowman) umírají hrůzou, co všechno se může jejich holčičce stát. A chtějí využít jakoukoli šanci na dceřinu záchranu.

Zdá se, že jedinou nadějí pro unesené děti je bývalý námezdní žoldák Samson Gaul (Jean Claude Van Damme). Drsné zabijácké řemeslo odložil a živí se jako řezník. Gaul zpočátku zničené Faydenovy odmítá, stále se mu vracejí vzpomínky na nevydařenou poslední akci, kdy při záchraně uneseného chlapce zemřely nešťastnou náhodou dvě malé dívenky. Nakonec se ale do pátrání po Becky pustí a pro nás začíná koncert akčních a bojových scén, výbuchů a napětí.

Velmi kvalitní akční film Šest výstřelů s Jean-Claudem Van Dammem si určitě pusťte v neděli ve 22.20 na Prima MAX!

Můžete se těšit…

  • Legendární Van Damme je ve skvělé formě. Přitom v době natáčení filmu mu bylo 52 let!
  • Nízký rozpočet nevadí!!! Film se natočil levně. Stál jen 10 milionů dolarů. Ale vydělal 90 milionů!
  • Výborné tempo, akce a napětí. Za celých 90 minut se nebudete ani chvilku nudit.

6x Co musíte vědět!

1. Six Bullets. Tak se jmenuje film v originále. Bullets znamená kulky do pistole. Název filmu tak upozorňuje na fakt, že ve světě obchodu s lidmi, má život tak nízkou cenu, že například dítě se prodává za šest nábojů.

2. Ve filmu Šest výstřelů si zahraje také Kristopher Van Varenberg, skutečný syn Jean-Clauda Van Damma. Mladý herec tu ztělesňuje také mladé „já“ svého otce, a to ve scénách zpětných flashbacků.

3. Belgičan Jean-Claude Van Damme se proslavil ve zlaté éře akčních trháků. A spolu se Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem patřil k opravdovým mistrům bojových filmů.

4. Van Damme ve filmech používá z bojových umění hlavně karate. On sám byl ve dvaceti letech mistrem Evropy ve střední váze. Teprve poté se rozhodl stát filmovou hvězdou.

5. Proslavil se filmy Krvavý sport, Cyborg, Kickboxer a Dvojitý zásah.

6. Přitom jde o velmi citlivého člověka. Van Damme prý v soukromí rád kouká na romantické filmy a poslouchá vážnou hudbu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný