10. srpna 2017 15:22
Gabriela Gabrielová

Ať se děje, co se děje, Následuj svůj sen

Následuj svůj sen - upoutávka

Na první pohled neuvěřitelná pohádka o tom, jak malý chlapec celou Evropu projel, aby se dostal na finálový zápas svého oblíbeného fotbalového týmu, na druhou stranu citlivé pohlazení po duši – dojemné, ale vkusné. Na britskou rodinnou road movie se mrkněte v úterý ve 20.00 na Prima MAX.

Jedenáctiletý Will Brennan toho za svůj krátký život zkusil dost. Umřela mu maminka a tatínka její smrt tak zasáhla, že se o Willa nedokázal postarat. Od té doby žije chlapec v internátní škole a vše, co mu zbylo, je láska k fotbalu. O svém oblíbeném týmu, FC Liverpool, ví úplně vše. Jména hráčů i všechná známá fakta o klubu by zpaměti odříkal, i kdybyste ho o půlnoci vzbudili.

Jednou se mu zdá, že FC Liverpool vyhrál v lize mistrů, a ten den se ve škole nečekaně objeví jeho táta. Garethu Brennanovi se daří mnohem líp a je dost silný na to, aby se o svého syna opět staral. Ve snaze dohnat, co zameškal, koupí pro oba lístky na ligu mistrů. Willův svět se rázem mění. Zase je s milovaným tatínkem a na vlastní oči navíc uvidí, jak hraje jeho tým. Jenže jeho radost netrvá dlouho. Gareth nečekaně umírá a chlapci zůstává jen bolest v srdci a dva lístky na zápas.

Rozhodne se ale, že nezahodí jedinou radost, která mu zbyla. Uteče ze školy a vydá se na dobrodružnou cestu z Británie do Turecka na finále ligy mistrů.

Klobouk dolů před režisérkou Ellen Perry, která se nebála mužského tématu a natočila snímek, který mnozí označují jako nejinspirativnější sportovní film roku (2011). Budete se smát, pravděpodobně plakat, budete mít husí kůži a doslova hltat každou minutu; a vtipné na tom je, že vůbec nemusíte být fanoušek fotbalu. Nebojte se laciného kýče, i když zápletka se vám teď možná zdá za vlasy přitažená, a klidně nechte u televize i děti. Tady si totiž každý najde to svoje. Krásná kamera, citlivé zpracování, skuteční hráči Liverpoolu a pěkná porce emocí způsobí, že dobrého pocitu se nebudete moct zbavit ještě dlouho po dokoukání.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný