25. února 2019 16:16
redakce Prima Living

Rudá jako rubín aneb vkusný fantasy příběh pro mladé

Německá mysteriózní fantasy romance – to je ale žánrové zařazení, což? Ale vážně. Snímek je natočen podle skvělého románu současné německé spisovatelky, který byl přeložen již do mnoha jazyků. Bomba příběh pro náctileté, příjemná oddychovka pro rodiče. Prima MAX si pusťte v sobotu ve 20.00.

Gwendolyn Shepherd je normální šestnáctiletá holka, která ovšem pochází z trochu nenormální rodiny opředené mnoha tajemstvími. Po celá staletí se v rodině Gwedolyn z generace na generaci dědí zvláštní gen, který jeho nositeli dává vpravdě netradiční schopnost: cestovat v čase.

Nikdo nepochybuje, že gen byl předán Gwendolynině sestřenici Charlotte, která se na svůj první skok taky pečlivě připravuje. O to větší je pak překvapení všech, když v čase skočí Gwedolyn.

Když se dívka zničehonic přemístí do Londýna 19. století, je jí jasné, že tou vyvolenou je ona. Stojí ovšem před nelehkým úkolem. Aby našla chybějící články velkého rodinného tajemství (konkrétně chybějící vzorky krve) a vytvořila aparát blíže neurčené úžasné moci, pouští se spolu se svým novým parťákem, pohledným přítelem Charlott, na nebezpečnou jízdu minulostí. Při společném cestování ovšem zjistí, že zamilovat se do někoho v jiné době se těžce nevyplácí.

Věděli jste o filmu Rudá jako rubín, že…

  • Kniha Rudá jako rubín od německé spisovatelky Kerstin Geir se těší velké oblibě po celém světě. U nás vyšla v roce 2012, tři roky po svém vydání v Německu a ve Spojených státech. Stejně jako kniha i snímek je prvním dílem trilogie a vlastně takovým úvodem do celé mysteriózní ságy, který vám nevysvětlí všechno a nechá vás správně napjaté a hladové po druhém dílu.
  • Co se knižní trilogie týče, po Rudé jako rubín vyšel v roce 2015 u nás i druhý díl Modrá jako safír a třetí závěrečný díl Zelená jako smaragd.
  • Kromě úspěšné trilogie „drahokamů“ si můžete od Kerstin Geir přečíst i další trilogii, do které vás uvede První Stříbrná kniha snů, následovaná Druhou a Třetí Stříbrnou knihou snů. Ani tady není o napětí nouze. Hlavní hrdinkou je sympatická Liv Silber, jejíž sny jsou poslední dobou docela strašidelné. Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… Obzvlášť ji ale pronásleduje sen, ve kterém je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři povědomé kluky během jakéhosi magického rituálu.
  • Jak se shodují čtenáři v reakcích na všechny tři knihy, trilogií „drahokamů“ nasadila Kerstin laťku pěkně vysoko, i tak ale „snová“ trilogie předčí vaše očekávání.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný