12. května 2021 06:00
redakce Prima Living

Vyhlídka na smrt: Byl Roger Moore na roli Jamese Bonda už příliš starý?

Mooreovo loučení s rolí agenta stojí za to! Scénář se sice musel krapet upravit, aby odpovídal hercovým možnostem, ale jinak téhle bondovce nelze nic vytknout. Ďábelský Zorin Walken a psychopatická May Grace jsou jako dvojka záporňáků bezkonkurenční!

V pátek ve 20:00 na Prima MAX se můžete rozloučit. Poslední bondovka s Moorem je rozhodně důstojnou tečkou za jeho sedmidílnou kariérou v roli agenta. Kdo by čekal labutí píseň téměř šedesátiletého, věkem znaveného Bonda, pořádně by se spletl. Naopak! Vyhlídka na smrt překypuje akcí a honičkami ve velkém stylu a je jasné, že Mooreův vtip, nadhled a sarkasmus bude v dalších pokračováních série chybět.

Jen co se nula nula sedmička vrátil z mise v Sovětském svazu, už má na stole další případ: podívat se na zoubek francouzsko-anglickému podnikateli a průmyslníkovi Maxu Zorinovi. Zorin vyrábí speciální mikročipy pro anglickou armádu, jenže se zdá, že jeden z jeho hi-tech kousků se nedopatřením ocitl v rukách nepřátelského Ruska. Kromě mikrotechnologií je Zorin fanatikem také do dostihových koní a je zvláštní, že právě jeho svěřenci pokaždé vyhrávají.

Jamesovi se podaří odhalit geniální komplot. Vyjde najevo, že Zorin s pomocí bývalého nacistického lékaře Mortnera koně dopuje přímo během závodů, a to pomocí vlastních dálkově ovládaných mikročipů.

Zorin sám je vlastně dílem zvráceného Mortnera: narodil se totiž za války jedné z těhotných žen, na kterých lékař prováděl pokusy se steroidy. Díky tomu je nadprůměrně inteligentní, ale také nadprůměrně šílený. Z rukou se vymkl už i sovětské KGB, se kterou tajně spolupracoval, a nyní chystá ďábelský plán sám na svou pěst. Pomocí obří exploze chystá zatopit Sillicon Valley a spolu s vraždou mnoha tisíc lidí tak zničit 80 % světové produkce počítačových čipů, což by z něj udělalo v této oblasti neomezeného vládce.

Možná jste o filmu Vyhlídka na smrt nevěděli, že…

  • Během natáčení oslavil představitel Jamese Bonda herec Roger Moore své již 57. narozeniny, a zařadil se tak po bok nejstarších představitelů této ikonické role. Seanu Connerymu bylo například 52 let, když se naposledy objevil v roli agenta ve snímku Nikdy neříkej nikdy.
  • Posledně zmiňovaný si neodpustil narážku na věk svého nástupce v roli nula nula sedmičky, když při premiéře snímku pronesl: „Bonda by měli hrát herci ve věku 33 až 35 let. Já jsem na to už starý,“ řekl Connery. „A Roger Moore rovněž!“
  • V mini roličce se tu mihne i Dolph Lundgren, který tu ztvární postavu bodyguarda generála Gogole. Stalo se tak díky tomu, že zrovna v té době chodil s Grace Jones, představitelkou nebezpečné vražedkyně May Day.

Režie: John Glen Předloha: Ian Fleming (kniha) Scénář: Richard Maibaum, Michael G. Wilson Kamera: Alan Hume Hudba: John Barry Hrají: Roger Moore, Christopher Walken, Tanya Roberts, Grace Jones, Patrick Macnee, Patrick Bauchau, Desmond Llewelyn, Lois Maxwell, Walter Gotell, Geoffrey Keen Rok uvedení: 1985

Bondovku Vyhlídka na smrt sledujte na Prima MAX v pátek ve 20:00.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný