2. prosince 2019 08:54
redakce Prima Living

Richard Gere jako První rytíř legendárního krále Artuše

Ocitáme se v dobách krále Artuše a rytířů Kulatého stolu. V dobách, kdy nebylo lehké udržet pohromadě království. V dobách bezohledných bojů o moc, zákulisních her i životních lásek. V dobách jako stvořených pro silnou trojku: Sean Connery, Richard Gere a Julia Ormond.

V království Camelot se protínají osudy tří hrdinů: Lancelot (Richard Gere) je dokonalý bojovník, anglický prototyp samuraje, který nemá nepřátele, nemá strach a taky nemá závazky.

Do království nepřišel proto, aby se stal rytířem a získal slávu, ale pro lásku ženy, která mu nemůže patřit – lady Guinevere z Leonesse (Julia Ormond). Lady Guinevere slíbila svou ruku postaršímu a rozvážnému králi Artušovi nejen proto, že jeho armády ochrání její zemi, ale také proto, že si váží jeho moudrosti a laskavosti.

Připravuje se vstoupit do Camelotu jako jeho nová královna, když vtom v ní náhodné setkání s Lancelotem probudí silné a protichůdné emoce. Pro Artuše (Sean Connery) znamená Guinevere životní šanci získat lásku a královnu pro svou zemi. Lancelot je pro něj odvážný mladík, ze kterého bude jednou skvělý rytíř hrdinně bojující za královu čest. Oběma otevře brány do svého světa i srdce, aniž by tušil, co mu láska a důvěra může přinést.

Věděli jste o filmu První rytíř, že…

  • Doba, o které mluvíme – doba krále Artuše a jeho rytířů Kulatého stolu – se datuje zhruba do první poloviny šestého století.
  • Téma krále Artuše je ústředním motivem mnoha filmů. Za všechny jmenujme například snímky: Excalibur (americko-britská produkce z roku 1981), Král Artuš (2004) či nejnovější Král Artuš: Legenda o meči (režírovaný Guyem Richiem)
  • Honorář Julie Ormond za účinkování ve filmu činil 350 000 dolarů. Připadá vám to hodně? Tak si poslechněte tohle: honoráře jejích hereckých kolegů, Seana Conneryho a Richarda Gerea, dělaly dohromady 14 milionů dolarů!
  • Rozpaky provázely výběr Richarda Gerea do role Lancelota. Nejčastější výtky se týkaly jeho věku a typicky amerického vzhledu. Pro roli rytíře byl podle mnohých již moc starý. V době natáčení mu bylo pětačtyřicet let.
  • V průběhu filmování čelili tehdejší manželé Richard Gere a Cindy Crawford zvěstem o problémech jejich manželství, které se objevily například v London Times. Týden po ukončení natáčení oznámil hvězdný pár oficiální konec vztahu.
  • V jednu chvíli byl s projektem spojený Mel Gibson, ale vybral si raději režii a účinkování ve snímku Statečné srdce (1995).
  • Pro roli lady Guinevere se původně počítalo s Catherina Zeta-Jones.

Režie: Jerry Zucker Scénář: William Nicholson Kamera: Adam Greenberg Hudba: Jerry Goldsmith Hrají: Sean Connery, Richard Gere, Julia Ormond, Ben Cross, Liam Cunningham, Christopher Villiers, John Gielgud, Stuart Bunce, Jonathan Cake, Richard Claxton, Alexis Denisof

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný