11. září 2018 09:00
redakce Prima Living

Rambo se v úterý vrací podruhé a jde na to ještě tvrději!

Honem, ti váleční zajatci se přece neosvobodí sami od sebe! Těšte se na cestu do Vietnamu a zase zpět, Rambo 2 dorazí v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Poprvé bojoval jen sám za sebe, teď už ale nasadí svaly za své uvězněné kámoše. Protože no man gets left behind!

Neboli na Primě v úterý ve 20.00 na Prima MAX pokračujeme v krvavé jízdě tetralogií Rambo filmem Rambo 2. A tentokrát už se bude mnohem více střílet i zabíjet…

Po událostech prvního snímku trčí Rambo v kriminále. Americká vláda však k němu dojde s prosíkem a slibem propuštění – ve Vietnamu se prý stále nachází spoustu zajatců, které je třeba potichu najít a odhalit to světu.

Jenže to by nebyl Rambo, aby celou situaci nevyřešil takříkajíc Rambo stylem... Ruku v ruce s tím se Rambo 2 mění v akční klasiku, jakou si všichni dobře pamatujeme. Počty mrtvých nepřátel razantně narostly a není divu, že Rambo 2 v podstatě nastartoval éru akčních videoher. Hry, jež se jím zjevně inspirovaly, jako Commando či Contra, totiž dnes vnímáme jako základní kameny budoucích Call of Dutyů nebo Crysisů.

Zatímco první Rambo jakž takž připomínal drsnou, psychologickou cestu válkou unaveného veterána, Rambo 2 se plně ponořil do kruté akce. Vybuchující šípy, honičky ve vrtulnících, jednočlenné komando… Až člověka udiví, jak vlastně Amíci mohli vietnamskou válku vůbec prohrát.

Na to skoro doplatil i začínající James Cameron, který psal scénář spolu se Sylvesterem Stallonem. Kritika Ramba 2 strhala a ve vypjatých 80. letech ho označila za film, co se snaží přepsat prohranou válku. Cameron proto rychle začal mluvit o tom, že má na svědomí jen akční části a politiku do díla vepsal až sám Stallone.

Ať je to jak chce, Rambo 2 patří do výkladní skříně osmdesátkových akčňáků.

Užijte si ho v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Chcete vědět o filmu Rambo II víc:

  • Spoluautorem scénáře byl James Cameron (Titanic, Avatar), což později vyústilo v menší kauzičku.
  • Na všechnu tu fašírku měl Rambo mít původně parťáka, kterým neměl být nikdo menší než mladý John Travolta!
  • V jedné z pasáží svírá Rambo jistou umírající postavu. V původním sestřihu emotivně vykřikl "NE!", což bylo doprovázeno trojitou ozvěnou a trojitým přiblížením kamery k jeho tváři. Diváci se tomu však na prvních projekcích hlasitě smáli.
  • Ve filmu zhyne 67 lidí, 57 z nich rukou (nožem, kulometem, šípem...) Ramba samotného.
  • Snímek kromě jedné nominace na Oscara utržil i patero filmových anticen Zlatá malina, včetně "ceny" za nejhorší scénář. Na další čtyři byl nominovám. Tak ještě že v Rambovi o scénář až tak moc nejde…

Čtvrteční Teorie velkého třesku a mstící se Sheldon xxx

Virtuální krádež postavičky z World of Warcraft Sheldyho natolik zabolela, že se vydal vše prošetřit do reálného světa. Velkotřeskoví teoretici jedou ve čtvrtek ve 21.20 na Prima COOL!

http://cool.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/1/15204_teorie-velkeho-tresku_image_620x349.jpg

"Vsadím se, že je to nějaký loser, co pořád žije u svých rodičů!"

Jo jo, humor se slzama v očích je ten nejlepší. Čtvrteční díl Teorie velkého třesku však neřeší jen tak nějaké zápletky, nýbrž prachsprostou loupež!

Ztráta milovaného kamaráda spolu s milovaným ptákem a neméně milovaným mečem zabolí - zvláště když jde o stovky hodin pilované postavy z World of Warcraft!

Hackeři si však došlápli na špatnou oběť, protože doktor Sheldon Cooper má přece pod čepicí. Stačí zapojit své stalkerské schopnosti, pachatele najít přes internet a pak... ho pouze konfrontovat v reálném životě.

Jak to (ne)zvládne čekujte ve čtvrtek ve 21.20 na COOLu.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný