1. dubna 2019 11:07
redakce Prima Living

Prožijte Báječný den s Georgem Clooneym a Michelle Pfeiffer

Moc příjemná záležitost s Georgem Clooneym a Michelle Pfeiffer na oddechový večer. Takových milých pohlazení, balzámů na nervy a dobíječů baterek jen houšť!

Čistokrevná romantika, lépe to snad ani popsat nejde. A nutno dodat, že Báječný den patří v této třídě k jednomu z jasných premiantů.

Nechybí mu humor a nadhled, navíc Clooney a Pfeiffer jsou non plus ultra sympaťáci, kterým osamělost kouká z očí a člověk jim od samého začátku lásku hrozně přeje. S realitou to sice nemá moc společného, ale kdo by se nechtěl (zvláště v téhle společnosti) trochu zasnít.

Nebojte se tuctového scénáře, vykalkulovaných dialogů ani přeslazeného konce, který by film táhl dolů. Kdepak. Děti dvou hlavních protagonistů jsou sice občas až moc ukřičené a rozmazlené, ale tempo si snímek udržuje až do nestandardního konce, scénář je nápaditý a pár dialogů ze života naprosto přesných.

A o co že tu běží?

Melanie Parker (Michelle Pfeiffer) a Jack Taylor (George Clooney) jsou oba rozvedení rodiče, kteří se snaží skloubit výchovu potomka s náročnou kariérou, ale jak se jeden „báječný“ den ukáže, někdy je to nad jejich síly. Vinou hektického rána nestihnou jejich děti odjezd na školní výlet a Melanie s Jackem musí čelit nenadálé výzvě: co teď s nimi? Nakonec souhlasí, že si vyjdou vstříc a děti si pohlídají navzájem. V následujících dvanácti hodinách pak dojde k mnoha nepovedeným i šťastným událostem, které rozhodnou o nečekaném konci.

Stojí za zmínku...

  • Scéna, ve které Jackova dcera Maggie zapomene jméno inkriminované kočky, ve skutečnosti nebyla ve scénáři. Filmové Maggie se ale i přesto, že se jí jméno kočky vykouřilo z hlavy, podařilo zaimprovizovat a ve scéně pokračovat. Režisérovi se to tak líbilo, že se záběr rozhodl ve snímku ponechat.
  • Ani to, že Melanie (Michelle Pfeiffer) vrazí u sebe doma do stolu, nebylo plánované. Michelle do něj prostě strčila omylem, ale i tady se režisér rozhodl improvizaci nevystřihnout.
  • Málo se ví, že George Clooney se s Michelle Pfeiffer setkal už roky před natáčením snímku. Randil tehdy krátce s její sestrou Dedee Pfeiffer.
  • Když Melanie vezme děti na zmrzlinu, všimněte si velkých hodin na stěně. Měly by ukazovat něco kolem 3.30, ale podle pozice ručiček to vypadá spíš na šestou. A když už jsme u této scény, sledujte pozorně stav zmrzliny obou dětí. Mění se s každým záběrem (a zvlášť ten banán!).
  • Při cestě na fotbalový zápas skáče Jack do louží a kalhoty má od kolen dolů mokré. Když na zápas dorazí (během pár minut), není po stopách po vodě ani památky.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný