7. června 2016 09:41
Gabriela Gabrielová

Prima uvádí unikátní letní UPC MAX kino s projekcemi těch nejlepších českých filmů zdarma

Filmový kanál Prima MAX přináší divákům filmové pecky nejen na obrazovky, ale připravil si pro ně vymazlené filmové večery na střeše nákupního Centra Černý Most! Od 23. června do 25. srpna budou čtvrtky patřit deseti nejlepším českým filmům z roku 2015, které vybrala odborná porota. Milovníci filmů si mohou zdarma užít filmové večery a posléze vybrat nejlepší film, který získá divácké ocenění MAX Cena 2015.

Prima díky spolupráci se CineStarem a Centrem Černý Most přináší UPC MAX kino na střešním parkovišti Centra Černý Most zadarmo!

Finálovou desítku filmů z celkových padesáti snímků roku 2015 vybrala odborná porota složená z předních osobností české filmové scény, ať už jde o respektované tuzemské filmové kritiky, publicisty, významné herce nebo další osobnosti filmového průmyslu.

Návštěvníci UPC MAX kina se tak můžou těšit například na filmy Padesátka, Domácí péče či Kobry a užovky.

Promítání začíná po 21. hodině.

Kromě filmového zážitku přinese UPC MAX kino divákům i jedinečnou možnost rozhodnout o historicky prvním držiteli MAX Ceny 2015. Po celou dobu fungování letního UPC MAX kina může veřejnost hlasovat, který z desítky nominovaných snímků získá MAX Cenu 2015.

Výherci soutěže UPC MAX kino

Vítězná trofej pochází z dílny uznávaného mladého návrháře Vladimíra Staňka ve spolupráci s Czech Design Week. Vladimír stojí v čele vlastní značky pánského oblečení a doplňků STINAK a působí rovněž jako hlavní designér pánské linie značky Pietro Filipi. Časopis Forbes ho navíc letos zařadil mezi 30 nadějných Čechů pod 30 let.

„Jsme velmi rádi, že UPC MAX kino zpestří léto v Praze. Jedná se o absolutně ojedinělý projekt a je nám ctí být jeho pořadatelem. Věříme, že veřejnost ocení to, že jim přinášíme možnost opět dát najevo svůj názor a vybrat ten nejlepší český film za loňský rok,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima.

Program kina UPC MAX

Padesátka 23.6.
Domácí péče 30.6.
Ghoul 7.7.
Ztraceni v Mnichově 14.7.
Sedmero krkavců 21.7.
Vynález zkázy 28.7.
Schmitke 4.8.
Gangster Ka: Afričan 11.8.
Mallory 18.8.
Kobry a užovky 25.8.

DETAILNÍ PROGRAM UPC MAX KINA NA STŘEŠE CENTRA ČERNÝ MOST:[1]

23. června: Padesátka

Komedie

Režie: Vojtěch Kotek

Hrají: Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Jiří Mádl, Vojtěch Kotek, Vilma Cibulková, Tereza Voříšková a další.

Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval.

Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" – do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha.

30. června: Domácí péče

Drama / Komedie

Režie: Slávek Horák

Hrají: Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová a další.

Obětavá zdravotní sestra Vlasta při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů a její esoterické mentorce začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu. To vše k velké nelibosti manžela Ladi, který na tyhle „hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským „rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči. Alena Mihulová byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli Českou filmovou kritikou, Českým lvem i porotou na MFF Karlovy Vary.

7. července: Ghoul

Horor / Thriller

Režie: Petr Jákl ml.

Hrají: Jennifer Armour, Alina Golovlyova, Jeremy Isabella, Paul S. Tracey, Debra Garza a další.

Trojice filmařů se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o kanibalismu. Strašlivý hladomor v letech 1932–1933 tu dohnal spoustu lidí k děsivým činům. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie, kanibala Andreje Čikatila.

Během 12 let spáchal přes padesát brutálních vražd, při nichž své oběti částečně snědl. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrávalo.

V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se z filmařů i jejich doprovodu však brzy stávají nedobrovolní vězni. Stísněný pocit ve zdech domu se mění v děsivá setkání s jiným světem. Ze záměru natočit dokument se stává hrůzyplný boj o život.

14. července: Ztraceni v Mnichově

Komedie / Drama

Režie: Petr Zelenka

Hrají: Martin Myšička, Tomáš Bambušek, Vladimír Škultéty, Marek Taclík, Jitka Schneiderová.

Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál. Film byl ověnčen hned řadou ocenění. Získal Cenu české filmové kritiky za nejlepší film, režii i scénář, dále Českého lva za nejlepší scénář a střih.

21. července: Sedmero krkavců

Pohádka / Fantasy

Režie: Alice Nellis

Hrají: Martha Issová, Sabina Remundová, Lukáš Příkazký, Václav Neužil ml., Zuzana Bydžovská a další.

Pohádkový příběh vychází ze stejnojmenné klasické pohádky Boženy Němcové. Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky. Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci.

Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile.

Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svých bratrů. Pohádka obhájila nominace pro 3 sošky Českého lva: za nejlepší scénografii, kostýmy a masky.

28. července: Vynález zkázy

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Režie: Karel Zeman

Hrají: Arnošt Navrátil, Lubor Tokoš, František Šlégr, Miloslav Holub, Václav Kyzlink a další.

Digitalizovaná verze slavného snímku Karla Zemana Vynález zkázy z roku 1958. Film byl digitálně zrestaurován roku 2015 v rámci projektu „Čistíme svět fantazie“. Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi, a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa. Artigas unese profesora Rocha ze sanatoria a nutí ho, aby v jeho sídle v kráteru sopky Back Cup vynález dokončil. Shodou okolností Artigas unese i profesorova asistenta, inženýra Harta, který je vypravěčem příběhu.

4. srpna: Schmitke

Komedie

Režie: Štěpán Altrichter

Hrají: Peter Kurth, Helena Dvořáková, Jakub Žáček, Petr Vršek, Lana Cooper, Stephan Grossmann, Vladimír Škultéty, Johann Jürgens a další

Příběh neotřele a originálně vyprávěného filmu se odehrává v současném Německu a Česku, jeho hlavní část pak na pomezí – v malém městečku uprostřed lesů na hřebenech Krušných hor. S lehkým komediálním nadhledem nabízí mix napínavé detektivní zápletky s místy až dokumentárně realistickým pohledem na dnešní Sudety. Hlavní postavou je stárnoucí inženýr Julius Schmitke. A také Krušné hory, které byly, stejně jako Schmitke, už téměř úplně prázdné a zničené, ale v současnosti se dávají znovu dohromady a život se do nich pomalu ale jistě vrací.

11. srpna Gangster Ka 2: Afričan

Krimi / Drama / Thriller

Režie: Jan Pachl

Hrají: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Filip Čapka, Vlastina Svátková, Brian Caspe, Stanislav Majer, Alexej Pyško, Tomáš Jeřábek, Štěpán Benoni, Veronika Macková, Roman Bartoš, Jan Vlasák, Miroslav Etzler a další.

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit?

18. srpna: Mallory

Dokumentární

Režie: Helena Třeštíková

Po unikátních časosběrných dokumentech Marcela, René a Katka přichází dokumentaristka Helena Třeštíková s novým filmem, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Mallory, která se po těžkých životních peripetiích odhodlaně snaží vrátit do běžného života. S Mallory se život nemazlil, ona se však po porodu syna dokázala vymanit z drogové závislosti a zvládla i období, kdy se ocitla s dítětem na ulici a žila jako bezdomovec. Mallory dnes na střední odborné škole studuje obor Sociální činnost a své uplatnění nakonec nalezla v pomoci těm, jejichž životy zná nejlépe – lidem na okraji společnosti. Film Mallory je tak kromě jiného filmem o naději, že každý má šanci změnit svůj život.

25. srpna: Kobry a užovky

Drama / Komedie

Režie: Jan Prušinovský

Hrají: Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jan Hájek, Lucie Žáčková, David Máj, Lucie Polišenská, Věra Kubánková, Jana Šulcová, Jan Vápeník, Martin Bonhard a další.

Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole.

[1] Obsahy filmů čerpány z: htttp://www.čsfd.cz

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný