4. ledna 2018 10:00
redakce Prima Living

Potvrdí se nakonec Podezření pana Whichera?

Mysteriózní kriminálka Velké Británie Podezření pana Whichera: Vražda v domě na Road Hill je natočená podle románového bestselleru stejného jména. Veleúspěšná kniha vyšla v roce 2008 a popisovala skutečný případ vraždy, který se odehrál v roce 1860. Prima MAX si nezapomeňte pustit v neděli v 18.05.

„Vražda v domě na Road Hill“ je první ze série detektivních příběhů, jež spojuje společné označení „Podezření pana Whichera“. Žádná další epozida (celkem byly natočeny ještě tři) již ale nemá reálný základ. Tento příběh vypráví o hrůzostrašné vraždě tříletého chlapce, kterého někdo ubodal a vhodil do latríny. Detektiv Whicher sice již brzy tuší, kdo je pachatelem, důkazy ale chybí a podezřelí zatrvrzele mlčí.

Vše začalo jednoho rána, když chůva zjistila, že tříletý syn bohatého továrního inspektora Samuela Kenta zmizel ze své postýlky a nikde není k nalezení. Všichni se domnívají, že šlo o únos, ale při prohlédávání okolí domu najdou chlapcovo tělíčko pohozené v latríně spolu se zakrvácenou dámskou noční košilí. Rodina je zdrcená, zejména Kentova druhá žena a matka dítěte Mary. Na pomoc místní policii je z Londýna povolán detektiv Whicher. Jeho spolupráce s nadutým superintendantem Foleym ale od začátku skřípe. Foley má svoji teorii: chlapce zabila chůva, protože ji v noci přistihl s milencem, samotným Kentem. Žena je ovšem pro nedostatek důkazů z vazby propuštěna.

Podezření padá na dalšího zástupce služebnictva, pradlenu Holleyovou, ale detektiv Whicher sleduje vlastní osu vyšetřování. Rozhovor s Kentovou dcerou z prvního manželství Constance, mu prozradí, že dívka neměla svou macechu Mary ráda, protože se k ní chovala jako ke služce a nutila ji nosit staré oblečení. Podobně byl na tom její bratr William, rovněž z prvního manželství. Současně s tím se Whicher dozvídá, že první Kentova žena, matka Constance a Williama, byla šílená, což může být dědičné a Constance prý již takové náznaky jeví. Na Whichera je vyvíjen značný tlak, aby přistoupil k zatčení pachatele. Sám silně podezřívá Constance a nakonec se ji i přes nedostatek důkazů rozhodne vzít do vazby. Z Londýna si vyžádá příjezd kolegy Williamsona, aby mu pomohl najít stěžejní důkaz – noční košili Constance – a sám dále rozplétá vztahy a rodinnou historii Kentových, ve které, jak dobře tuší, se skrývá klíč k vraždě. Nepřátelský Foley ovšem pátrání po košili odvolává a při slyšení před soudem je Constance osvobozena. Nikoho nezajímá, že Whicher mezitím odhalil skutečný motiv hrůzného činu. Detektiv se po vynesení osvobozujícího rozsudku znechuceně vrací do Londýna a odchází od Metropololitní policie. Až po pěti dlouhých letech mu kolega Williamson přichází sdělit nečekanou zprávu... Jakou? Dívejte se v neděli v 18.05 na Prima MAX!

Chcete vědět víc o dalším filmu z této série?

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný