4. ledna 2018 16:35
bara.hornychova@seznam.cz

Potíže s Arizonou v kultovní komedii bratří Coenů

Potíže s Arizonou - upoutávka

Že se do sebe zamilují bývalý kriminálník a bývalá policistka? I to se může stát. Roztomilá Holly Hunter a sympatický padouch Nicolas Cage coby únosci miminka v příjemné komedii bez hluchého místa. Dívejte se v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Dvakrát soudně trestaný kriminálník a notorický zlodějíček H. I. Donnough se opět ocitá ve vězení. Tentokrát si ovšem z nápravného pobytu odnese víc než jen čas strávený zpytováním duše. Zamiluje se tu do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože Edwina jeho náklonost opětuje, rozhodne se pár po Donnoughově propuštění stvrdit svoji lásku svatbou. Vše se zdá být perfektní. Ovšem na bezmračné obloze jejich harmonického vztahu se po čase přece jenom mráček objeví. Oba touží po miminku, ale Edwina bohužel vlastní děti mít nemůže. Adopce vzhledem k Donnoughově minulosti nepřipadá v úvahu, a tak se pár buď smíří s tím, že bude celý život bezdětný, nebo…

Nebo si dítě opatří za každou cenu. Ideální příležitost k tomu se jim naskytne poměrně brzy. Rodina místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony se právě rozrostla o novorozená paterčata a při takovém množství dětí jim jistě nebude vadit jedno ztratit. A tak se bývalý trestanec a expolicistka rozhodnou jedno z miminek unést. Po počátečních zmatcích s novým přírůstkem do rodiny se vše usadí, zaběhne a zdá se, že šťastnému soužití Edwiny a Donnogha už konečně nestojí nic v cestě. Jenže nová mračna se nad nimi začnou stahovat, když je navštíví kámoši z vězení. Ti sice moc rozumu nepobrali, ale dokážou si dát dohromady dvě a dvě a tuší, že tady něco nehraje. Zvlášť, když nenasytným Arizonovým jsou čtyřčata málo, po uneseném dítěti pátrají a pro nálezce neváhali vypsat tučnou odměnu.

Pár zajímavostí:

Režie snímku se ujali bratři Joel a Ethan Coenovi, kteří společně vytvořili i scénář. Bráchové spolu začali dělat filmy už jako děti a pokračovali po většinu kariéry. Společně vytvořili celou řadu divácky velmi úspěšných snímků. Za všechny jmenujme třeba Fargo (1996), Big Lebowski (1998) či Tahle země není pro starý (2007).

Režie: Joel Coen, Ethan Coen Scénář: Ethan Coen, Joel Coen Kamera: Barry Sonnenfeld Hudba: Carter Burwell Hrají: Nicolas Cage, Holly Hunter, John Goodman, William Forsythe, Sam McMurray, Frances McDormand, Warren Keith, M. Emmet Walsh, Trey Wilson, Randall 'Tex' Cobb

bara.hornychova@seznam.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný