18. dubna 2016 09:55
Gabriela Gabrielová

Pořádná stíhací akce s Maximální rychlostí

V rámci žánru budete spokojeni. Krásné ženy, rychlá auta, pár pěstních soubojů, k tomu nějaká ta přestřelka a příjemná stopáž. Co více si od akčního snímku přát? Na Maximální rychlost na Primě Max se nezapomeňte podívat ve středu ve 22.15.

Mladá zpěvačka a automobilová fanatička Natasha se proti své vůli stane řidičkou v nelegálních automobilových závodech organizovaných pro zábavu znuděných boháčů. Její matka je unesena, a pokud ji chce zpět, musí Natasha vyhrát...

Režisér Andy Cheng to zbytečně nekomplikoval. Efektně nasnímal ty nejluxusnější ferrari, lamborghini, maseratti, mercedesy a krásné ženy, přidal jednoduchý příběh o pomstě plný automobilových honiček a bouraček a voilà – film byl na světě.

Hezky se na to kouká (zvlášť fandům nabušených aut), ovšem při pohledu na všechny ty rozmlácené káry lítající sto metrů do vzduchu musí nadšencovo srdce pukat a rozum běžného diváka si klást otázku: kolik proboha všechna ta zničená auta stála?

Věděli jste, že...

  • Hráče pokeru si ve snímku si zahráli dva skuteční světoví pokeroví mágové – Gus Hansen z Dánska (ten, co prohraje hru se třemi esy) a David Williams z Texasu (ten, co vyhraje po vsazení všech svých zbývajících žetonů).
  • Producent snímku Daniel Sadek zapůjčil pro potřeby natáčení hned několik vozů z vlastní sbírky. Konkrétně svůj Rolls-Royce Phantom, Lamborghini Murcielago, Enzo Ferrari, Ferrari F430, Ferrari Scaglietti a dva McLareny. Jeden ze svých vozů Porsche Carrera GTs v hodnotě více než 10 milionů korun nechal dokonce při filmování zničit. Jeho zbytky byly vystaveny na losangeleské Auto Show 2007.
  • Oficiální název snímku zní Redline, což bylo dlouho pracovní jméno pro konkurenční biják z prostředí rychlých aut Rychle a zběsile (Fast and Furious).

Chybičky, co se nevychytaly...

  • V posledním závodu, krátce po tom, co Natasha a Jason odstartují, jejich auta dvakrát změní strany. Vzhledem k tomu, že jedou těsně vedle sebe, by se to normálně nemohlo stát.
  • Když poprvé spatříme zjizvenou tvář vraha Natashina otce, jizva je na levé straně jeho tváře. Když ho pak ale vidíme na startovní čáře, jizva se objeví na straně pravé.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný