17. října 2019 13:26
redakce Prima Living

Pořád krásně dekadentní, vtipná a milá – Addamsova rodina 2

Na úspěch prvního celovečerního snímku navázala hned po dvou letech dvojka a na filmovém serveru Rotten Tomatoes si v hodnocení fanoušků (v porovnání s jedničkou) polepšila o celých 17 %. Opět dokonalá Christina Ricci a skvělý černý humor. Určitě se koukejte! V pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Ani ve druhém pokračování legendární komedie nikdo z nechvalně známé morbidní rodinky nechybí: je tu maminka Morticia, tatínek Gomez, dítka Pugsley a Wednesday, babička, strýček Fester, majordomus Lurche a ruka jménem Věc. Kromě nich se však na scéně objevují i nové postavy.

Pugley a Wednesday jsou hned na začátku postaveni před neradostnou novinu: na cestě je další člen rodiny. Naděje, že by potomek mohl být třínohý, se sice nakonec nenaplní, ale ani tak není pochyb, že vousatý synek je pravý Addams. A čím víc jsou z něj ostatní členové rodiny nadšení, tím víc se Pugsleymu a Wednesday protiví.

Aby přežil jejich vražedné nástrahy, musí pro něj rodina najmout chůvu. Jenže s opatrovnicemi je problém. Žádná tu dlouho nevydrží. Proto když se na scéně objevuje půvabná Debbie s andělským zevnějškem, ale s pochopením pro podivnosti, zdá se, že ji Addamsovým seslalo samo nebe. Ve skutečnosti ovšem přichází rovnou z pekel. Debbie je totiž masovou vražedkyní, která se specializuje na popravy bohatých mužů, jež těsně před jejich vraždou pojme za manžele.

Děti ji okamžitě prokouknou, a tak se jich musí co nejrychleji zbavit: a co horšího by mohla nepřizpůsobivé Wednesday a Pugsleymu provést, než je nechat odvelet na letní tábor? Zdá se, že nad rodinou Addamsových se stahují mračna, která však ani oni se svým smyslem pro mrazivost neocení.

Co jste možná o filmu Addamsova rodina 2 netušili…

  • V roli nejnovějšího přírůstku do rodiny Addamsových se střídaly dvě holčičky, dvojčata, Kaitlyn a Kristin Hooper.
  • Snímek byl nominován na seznam 100 nejvtipnějších filmů všech dob vyhlašovaných Americkou Filmovou Institucí (AFI).
  • Mercedes McNab, která tu vystupuje v roli protivné Amandy, si zahrála i v jedničce. Pamatujete na skautku se sušenkami? Jasně, to byla ona.
  • Herečka Carol Kane, která ztvárnila roli babičky Addamsových, je ve skutečnosti téměř o rok mladší než Anjelica Huston alias Morticia Addamsová alias její filmová dcera.
  • Duchovním otcem Addamsových je americký animátor Charles Addams, který při vymýšlení komiksových příběhů o morbidní rodince prý často čerpal inspiraci z vlastní rodiny. Slabost pro hororovou tematiku projevoval už od dětství, kdy za sebou všude zanechával malůvky kostlivců a vysloužil si tak přezdívku Chill (mrazení).

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný