29. září 2019 09:25
redakce Prima Living

Morbidní, svérázná, kultovní Addamsova rodina

Skvělá Christina Ricci, dokonalý morbidní humor, kostýmy oceněné nominací na Oscara a fantastická atmosféra. Debut režiséra Barryho Sonnenfelda vyšel zkrátka na jedničku. Komedii, která ve svém žánru nemá konkurenci, si užijte v pondělí 14. 10. od 20.00 na Prima MAX. Nemá chybu!

Kdo by neznal The Addams Family. Televizní hit druhé poloviny minulého století, který se na obrazovkách poprvé objevil v roce 1964. Na úspěch čtyřiašedesátidílného hraného seriálu navázala o deset let později jeho animovaná verze a opět se setkala s vřelým přijetím diváků. Logickým vyvrcholením Addamsovic značky se nevyhnutelně staly tři celovečerní filmy.

Podívejte se na televizní upoutávu:

V jedničce se nám představí všichni její členové tak, jak si je možná pamatujete ze seriálů: zámožný tatínek Gomez, uhrančivě krásná maminka Morticia, vražedná dítka Wednesday a Pugsley, babička libující si ve vaření otrávených jídel, frankensteinovský hromotluk, služebník Lurch a jeho pomocník, uťatá ruka jménem Věc.

Do poklidného života výstřední rodinky se vetře nevlastní syn chamtivé Abigail Craven, potrhlý sadista Gordon. Ten má využít neuvěřitelné podoby se zmizelým bratrem Gomeze, Festerem, a vydávat se za něj. Poté, co ho rodina přijme mezi sebe, má Gordon vypátrat, kde Gomez ukrývá své pohádkové bohatství a následně ho ukrást.

Plán má na svědomí prohnaný advokát rodiny jménem Tully, který si na bohatství svých klientů dělá zálusk od chvíle, kdy je poznal. Zná také rodinou historii a ví, že Gomez si často klade za vinu roztržku se svým bratrem, po které Fester před 25 lety rodinu opustil. Nasazený špeh Gordon však postupně zjišťuje, že je mu mezi „divnými“ Addamsovými lépe, než mezi „normálními“ lidmi.

Že se mu jejich svérázný, ale radostný život, láska a pocit sounáležitosti zamlouvají mnohem víc než chamtivost a lstivost obyčejných lidí. A tak, když jeho vinou dosáhne Tully skutečně toho, že jsou Addamsovi vystěhováni a jsou nuceni najít si obživu mimo svůj uzavřený svět, je to právě Gordon, kdo se postará o nápravu.

Co jste možná o filmu Addamsova rodina netušili…

  • Duchovním otcem Addamsovy rodiny je slavný americký animátor Charles Addams, který při vymýšlení morbidních příběhů vycházel prý často ze zkušeností s vlastní rodinou. Slabost pro hororovou tematiku se s ním táhla už od dětství, kdy po domech kreslil kostlivce a vysloužil si přezdívku Chill (mrazení). Addamsova rodina z jeho pera vycházela původně jako komiks. Získala si však takovou oblibu, že byla brzy přenesena i na obrazovky.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný