6. dubna 2017 14:40
Gabriela Gabrielová

Policajt ze sámošky aneb aktivní blbec horší než třídní nepřítel

Jak již název napovídá, připravte se na lehce stravitelnou, zároveň ale nebývale komerčně úspěšnou záležitost. Při rozpočtu 26 milionů dolarů zvládla tato komedie svých tvůrcům vydělat milionů 186. A to už o něčem vypovídá. Primu MAX si zapněte v úterý.

Nejprve je nutné říct, že je to komedie lehce infantilního rázu postavená na situačním humoru (obézní strážce pořádku na Segway) a jako k takové je k ní nutno přistupovat. Pokud jste s tím v pohodě, pak je velká šance, že si ji užijete a pobavíte se. Kevin James sice nepatří mezi komediální elitu, ale je to sympaťák a jeho tělesné proporce mu ve spoustě fórků pomáhají.

Paul Blart (Kevin James) je nekonečný smolař, který na co sáhne, to pokazí. Co mu ale schází v šikovnosti, dohání pílí. Dobrotivý Paul od malička snil o tom, že se stane policistou. Místo toho ale skončil jako ochranka v místním nákupním centru. Se svým úzce střiženým knírkem, osobním vozítkem a nakažlivým elánem se zdá být tím jediným, kdo svou práci bere vážně. Všechno se ale mění, když obchodní dům přepadne banda lupičů a mezi rukojmí vezme i krásnou prodavačku Amy, na kterou si Paul myslí. Blart – bez výcviku, beze zbraně a svou velikostí ideální terč – usoudí, že nastal pravý čas dokázat, kdo je tady tím nejhustějším šerifem a neohroženě se pouští do boje se zločinci.

Možná jste netušili, že...

  • Snímku se jako prvnímu v roce 2009 podařilo dosáhnout výdělku 100 milionů dolarů v amerických kinech.
  • V jedné scéně podá herec Kevin James dítěti tašku s nákupem. Matka dítěte je ve skutečnosti Kevinova manželka. A zpěvák karaoke ve snímku je pro změnu Jamesův starší bratr.
  • V roce 2015 následovala jedničku dvojka: Policajt ze sámošky 2. Komerčního úspěchu jedničky sice již nedosáhla, ale propadákem rozhodně nebyla. Při rozpočtu zhruba 40 milionů dolarů přinesla svým tvůrcům do kasičky 107 milionů dolarů.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný