1. července 2019 21:04
redakce Prima Living

Nouzový let přistává uprostřed sopečného pekla

Hlavní hrdina, co žije podle zásad a odmítá vykonávat absurdní rozkazy, atraktivní prostředí pilotních kabin, výbuch sopky na ostrově, před kterým není úniku, dechberoucí letecká akrobacie a spousta kvalitních počítačových triků. Super katastrofický film si pusťte v úterý od 20.00 na Prima MAX.

V roce 1979 vyrobili v Sovětském svazu katastrofický snímek s názvem Posádka v ohrožení. Tehdy se jednalo o jednu z prvních sovětských vlaštovek tohoto žánru a snímek se setkal s velkým úspěchem. Dokonce s tak velkým, že v roce 2016 se rozhodli natočit remake tohoto snímku.

Děj se tentokrát točí kolem mladého pilota Alexeje, který je pro své problémové chování vyhozen z armády, a to i přes to, že je bezesporu jedním z nejtalentovanějších armádních pilotů. Alexej má totiž sklon jednat v rozporu s rozkazy a to – talent netalent – zkrátka nejde s armádou dohromady.

Po vyhazovu je Alexej přijat k soukromé letecké společnosti a je mu přidělen zkušený, ale přísný partner, pilot Leonid. Ten se zpočátku netají tím, že z nástupu Alexeje není vůbec nadšený a má k němu své výhrady. Po incidentu v Africe, kdy mají piloti evakuovat turisty z válečné zóny, ale Alexej přes jasný zákaz chce zachránit i místní emigranty, jsou převeleni na pravidelné lety do Asie.

Během jednoho letu jsou požádáni, aby evakuovali turisty z ostrova, na kterém vybuchla sopka. Zprvu poklidné přistání se změní v noční můru, když další sopečná erupce zničí letiště a poškodí část přistávací dráhy. Část turistů navíc uvízla v horách a na letiště se vůbec nedostala. Alexej s Leonidem se rozhodují k riskantnímu kroku. Leonid odlétá se stávající lidmi a nechávají Alexeje na ostrově spolu s druhým letadlem a palivem…

I přes nataženou stopáž – plných 137 minut! – to není vůbec špatné. První hodinka je spíše seznamovací, ale jakmile letadlo dosedne na ostrově a dolů se začne valit láva, jste napnutí jak struna a už vás to nepustí. Některé katastrofické scény jsou pravda trochu přepálené, Alexej chvílemi působí jako superhrdina a ne jako člověk z masa a kostí (zvlášť když se sám málem vrhá do rozpálené lávy), ale to mu nakonec rádi odpustíte. Danila Kozlovskij, který Alexeje ztvárnil, je totiž každým coulem sympaťák a s charismatickým Vladimirem Maškovem v roli jeho staršího parťáka tvoří sehranou dvojku.

Suma sumárum, po dvou hodinách budete televizi vypínat s pocitem, že i Rusové umí natočit slušný katastroficko-akční film (navíc s úplně směšným rozpočtem 9 milionů dolarů!) a že vám ty dvě hodinky utekly jako voda. Co víc si přát?!

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný