12. července 2019 14:14
redakce Prima Living

Ničivé tornádo udeří právě, když to nikdo nečeká

Televizní snímek o vědkyni, která zasvětila svůj život zkoumání ničivých tornád a nyní musí zachránit dceru před psychopatem a Seattle před blížící se zkázou. Katastrofický thriller americko-kanadské produkce si pusťte v úterý ve 20.00 na Prima MAX.

Hlavní hrdinka, April Saunders (Mimi Rogers), byla obyčejná náctiletá dívka, když v jejím životě došlo k tragédii, která navždy poznamenala její osud. April spolu s mladším bratrem Seanem byla svědkem tragické smrti svých rodičů, které zabilo tornádo.

Pod vlivem těchto událostí vystudovala meteorologii a svůj život zasvětila ničivým přírodním úkazům: stala se univerzitní profesorkou a lovkyní tornád. Veškerou svou energii věnuje výzkumu potenciálně nebezpečných bouřek a práci na vylepšeném systému varování před nimi.

Její posedlost prací ale narušuje vztah s dospívající dcerou Danou, která se touží stát herečkou a matčinu profesní zálibu nejen že nesdílí, ale žárlí na ni a vyčítá April, že na ni nemá čas.

Situace se vyhrotí, když se April s Danou vypraví za Seanem do Seattlu. April cestou pozoruje mohutná mračna a všímá si povětrnostních anomáliích, které svědčí o blížící se katastrofě. Její bratr s Danou ale situaci zlehčují a obviňují April, že si od práce nedovede na chvíli odpočinout. Vždyť kdo by čekal tornádo v oblasti, kde se normálně nevyskytují?

Napětí stoupá nejen v povětří, ale i ve vzájemných vztazích. Dana se seznámí s mužem jménem Ryan, ze kterého se ovšem vyklube nebezpečný psychopat, jenž dceru unese. Její matka teď musí nejen varovat celý Seattle před ničivým tornádem, ale zároveň zachránit dceru ze spárů nevypočitatelného individua. Pokud nebudete očekávat triky za desítky milionů dolarů či oscarový scénář, můžete si na tomhle snímku najít mnohá pozitiva: například se toho hodně dozvíte o tornádech a pár jich uvidíte i na vlastní oči. A na konci se těšte na dobře vyšponovaný závěr se spoustou akce a poctivě vykreslenou atmosférou.

Možná jste o filmu Ničivé tornádo netušili, že…

  • Režisér Steven R. Monroe pochází z New Yorku a je ostříleným režisérem televizních filmů. Na svém kontě jich má několik desítek.
  • Některé záběry na tornáda ve filmu byly opravdové, jiné byly vyrobeny na počítači.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný