10. května 2018 09:36
redakce Prima Living

Nestárnoucí, neuvěřitelně pozitivní nejlepší Zpívání v dešti

Svižný scénář, nezapomenutelná hudba a vynikající taneční čísla Gena Kellyho. To všechno si můžete přát – a dostat ve vrchovaté míře – od jednoho z nejslavnějších a nejpopulárnějších muzikálů, jaké kdy byly v Hollywoodu natočeny. Nenechte si ho ujít v pátek večer od 20.00 na Prima MAX.

Když Americký filmový institut volil nejlepší filmový muzikál všech dob, tipněte si, kterému snímku udělil první místo? Správně. Na čele pětadvacetimístného seznamu se umístilo Zpívání v dešti. Nebyla to náhoda, že porota, ve které zasedlo na pět set umělců, skladatelů, hudebníků a kritiků, vynesla na první místo právě tento snímek. Pěvecký a taneční výkon hlavní hvězdy, Gena Kellyho, je vskutku impozantní a ohrozit ho nedokázala ani West Side Story (skončila na druhém místě), Čaroděj ze země Oz (umístil se třetí), Marry Poppins či My Fair Lady (obě v první desítce).

A kam nás děj snímku zavede? Do doby (přesně do roku 1927), kdy filmový průmysl procházel revolucí a němý film střídal film zvukový. Hvězdný hollywoodský pár Don Lockwood a Lina Lamont jsou tímto vynálezem tvrdě zasaženi. Jejich nejnovější snímek The Duelling Cavalier je totiž s Lininým hlasem naprosto směšný. Producenti proto přijdou s nápadem – Linu předabuje mladá Kathy a ze snímku se vytvoří muzikál. Brzy je ovšem nad slunce jasné, že mezi Donem a Kathy se začíná rozvíjet skutečná romance.

Co jste možná o filmu Zpívání v dešti netušili...

  • Kathy, mladá Debbie Reynolds, to neměla vůbec lehké. V době natáčení jí bylo teprve devatenáct let a stále bydlela se svými rodiči. Aby se dostala do studia, musela vstávat ve čtyři hodiny ráno a jet třemi různými autobusy. Někdy, aby se vyhnula dlouhému cestování, ve studiu přespávala.
  • Ani interakce s jejími hereckými kolegy neprobíhala vždy úplně hladce. Gene Kelly jí po jedné nepovedené scéně řekl, že neumí tancovat. Fred Astaire, který byl akorát v té době ve studiu, ji našel plačící pod pianem a nabídl se, že jí s tancováním pomůže.
  • Mnohem později se Debbie v jednom rozhovoru svěřila, že přežít natáčení tohoto snímku a porod své prvorozené dcery, bylo to nejtěžší, co musela kdy v životě podstoupit. (Mimochodem dcerou Debbie Reynolds není nikdo jiný, než Carrie Fisher, slavná princezna Leia z Hvězdných válek.)​

Režie: Gene Kelly, Stanley Donen Kamera: Harold Rosson Hudba: Lennie Hayton Hrají: Gene Kelly, Donald O'Connor, Debbie Reynolds, Jean Hagen, Cyd Charisse, Douglas Fowley, Rita Moreno, Mae Clarke, Bobby Watson, Lance Fuller, Kathleen Freeman Rok uvedení: 1952

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný