1. dubna 2019 11:16
redakce Prima Living

Neřízená střela s hvězdným obsazením herců z Harryho Pottera

Výborná komedie s francouzským šmrncem a britskými herci první kategorie. Krásná Emily Blunt, senzační Bill Nighy a z dětských let všem notoricky známý Rupert Grint vám připraví náramnou podívanou, při které budete jen litovat, že podobných kousků není více.

Když se řekne rodinná tradice či firma, máme většinou na mysli obchod, továrnu, advokátní praxi či podobně nudné legální záležitosti. Ovšem řemeslo se z generace na generaci dědí, i co se specialistů na nájemné vraždy týče.

Jedním takovým dědicem je Victor (Bill Nighy), který pokračuje v tradici založené již jeho dědečkem. A dělá to náramně dobře. Patří k těm nejlepším a nejdražším nájemným vrahům, co po světě chodí. Jenže ač bychom podobné strádání u člověka jeho ražení nečekali, poslední dobou Viktora trápí osamělost.

Je pravda, že při své profesi nemá k seznamování mnoho šancí. Žije sám, navštěvuje pouze svoji starou matku, kterou zbožňuje, a snaží se smířit s tím, že už v životě nikoho nepotká. To Rose (Emily Blunt) je Viktorův pravý opak. Škodolibá, nezávislá, veselá zlodějka si nepřipouští žádné problémy. Právě přišla na dokonalý podfuk, který se ihned rozhodla vyzkoušet na zbohatlíkovi jménem Ferguson. Prodala mu padělaný obraz od Rembrandta, ale k její smůle Ferguson tenhle „vtípek“ prohlédne a ona se ocitne na seznamu Viktorových zakázek.

Jenže Viktorovi hned při prvním setkání s půvabnou a životaplnou Rose dojde, že není schopen dívku zabít. Místo toho se do krásné zlodějky zamiluje, stane se jejím ochráncem, do party nečekaně získá i mladého učedníka (Rupert Grint alias Ron z Harryho Pottera) a všichni tři se ocitnou na útěku.

Co jste možná o filmu Neřízená střela netušili…

  • Bill Nighy a Rupert Grint si spolu už jednou zahráli. Bylo to v předposledním snímku Harryho Pottera: Harry Potter a Relikvie smrti, část první. Bill Nighy tu ztvárnil postavu ministra pro kouzla a předsedy vlády kouzelnického světa Rufuse.
  • V baru, kam Victor pronásleduje Rose, je možné si před jednou z dvojic všimnout láhve budějovického Budvaru.
  • Wild Target, jak zní název snímku v originálu, je remakem francouzské komedie Ciblé Émouvante z roku 1993. Režisér a scenárista původní verze Pierre Salvadori spolupracoval i na scénáři tohoto remaku.
  • Roli Rose měla původně hrát Helena Bonham Carter alias zákeřná čarodějka Bellatrix Lestrange opět z Harryho Pottera. Nakonec ale roli dostala Emily Blunt – slavná „Emily“ z Ďábla, co nosí Pradu.

Režie: Jonathan Lynn Scénář: Lucinda Coxon Kamera: David Johnson Hudba: Michael Price Hrají: Bill Nighy, Emily Blunt, Rupert Grint, Rupert Everett, Eileen Atkins, Martin Freeman, Geoff Bell, Rory Kinnear, Alexis Rodney, Gregor Fisher, Jonathan Lynn Rok uvedení: 2010

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný