25. března 2019 10:00
redakce Prima Living

Nejslavnější herní hrdinka se vrací: Angelina Jolie jako zocelená bojovnice Lara Croft

První a druhé pokračování akčního filmu Lara Croft – Tomb Raider dělí jen dva roky. Nicméně z Angeliny Jolie v hlavní roli se stala neskutečně zocelená bojovnice. Scény soubojů i akce jsou v Kolébce života na top úrovni. A taky Angie pořádně zhubla. Těšte se na dokonalé lokace a slušný příběh! V sobotu ve 20.00 na Prima MAX.

„Dostali jsme se při natáčení do nejúžasnějších míst,“ vyprávěla herečka Angelina Jolie v televizním rozhovoru. „Byli jsme v Řecku, v Tanzánii, na vrcholu vulkánu, byli jsme v Hongkongu, který je fascinující. A na řadu přišlo i moje nejoblíbenější natáčecí místo – stará dobrá Anglie.“

Film Lara Croft – Tomb Rider: Kolébka života (2003) je doslova napěchovaný akcí.Z Angeliny Jolie se stala super star a už nechtěla opakovat jednoduché souboje z prvního dílu. Měla prý seznam požadavků, co všechno si chce ve filmu vyzkoušet. A tak létala na padáku, sjížděla po laně hlavou dolů, svištěla po vlnách na vodním skútru nebo jezdila na koni v bočním sedle a za jízdy střílela z pušky.

A všechno se prý učila velmi rychle. I bojové souboje s jednou či dvěma holemi. „Problém s Angelinou, která je ve všech scénách tak fantastická, je jen jeden. Ona by chtěla dělat všechny kaskadérské kousky sama. Jenže občas je potřeba držet ji trochu zpátky, protože kvůli pojištění řadu věcí prostě dělat nesmí,“ popisuje režisér filmu Jean De Bont. Jen pro představu, kaskadéřiny se točilo opravdu hodně. Sekce kaskadérů čítá v tiulcích 72 jmen.

Akční dobrodružný fantasy film Lara Croft – Tomb Rider: Kolébka života, si pusťte v sobotu ve 20.00 na Prima MAX.

Dobrá story…

Mladá a velmi přitažlivá archeoložka Lara Croft (Angelina Jolie), jejíž poznávací znamení je dlouhý cop, pátrá na mořském dně u pobřeží Řecka po tzv. Lunárním chrámu, který nechal kdysi postavit Alexandr Veliký. Ví, že chrám ukrývá něco „velkého“. Jenže bohužel není sama. V patách jí jsou nepřátelé, kteří hledají ten stejný poklad. Jde o speciální kovovou kouli, která má fungovat jako jakási mapa. Obsahuje totiž kód označující tajné místo, kde se skrývá tzv. Pandořina skříňka. Tu chce pro sebe uloupit bývalý vědec a držitel Nobelovy ceny Jonathan Reiss (Ciarán Hinds). Chce s ní obchodovat a nabízet ji světovým tyranům jako nejmocnější zbraň na Zemi.

Aby dokázala Reissovi zabránit v jeho strašlivých plánech vyhladit část lidstva, osvobodí Lara svého bývalého přítele, mariňáka Terryho Sheridana (Gerard Butler), který sedí ve vězení za zradu. Je to hazard, ale jen on ji může dovést do hor k překupníkovi Čen Luovi (Simon Yam), který má kouli u sebe. I když Lara s Terrym Čen Lua přemůžou, Reiss se koule zmocní a začne ji dekódovat.

Jen tak se dá zjistit, kde je Pandořina skříňka. Lara Croft opět zaútočí a po dekódování se vydává do Afriky, kde se ukrývá místo zvané „Kolébka života“. A právě tam má být i Pandořina skříňka. Mezi ní a Terrym roste silné pouto. Jistě i díky tomu, že ti dva si navzájem pořádně kryjí záda a taky mezi nimi funguje moc pěkná chemie. Padouchu Reissovi se podařilo zajmout Lařiny spolupracovníky Bryce (Noah Tylor) a Hillaryho (Chris Berrie) a dostat z nich informace. A tak i Reiss míří ke Kolébce života. Kdo tam bude první? Kdo získá schránku nesmírné síly? Koho uchvátí žuřiví stromoví strážci? A koho obrátí Pandořino kouzlo na cestu zla? Mrkněte na to!

Chcete vědět víc?

  1. Možná vás zarazí, že oproti prvnímu dílu nenajdete v Kolébce života stejnou Laru – holku krev a mlíko. Angelina Jolie výrazně zhubla. Není jisté, co všechno za to mohlo. Říkalo se, že pro herečku bylo vyčerpávající natáčení filmu Hranice zlomu, kde Angie hraje humanitární pracovnici po boku charismaťáka Clivea Owena.
  2. Herečka byla tak hubená, že ji trenéři museli doslova vykrmovat, aby nahnala nějaké svaly.
  3. Nicméně přesto odmítla ty obří vycpávky v podprsence, které ji produkce nutila nosit při natáčení jedničky. Tehdejší argument byl: vycpávky pomůžou přiblížit živou Laru jejímu předobrazu super obdařené sexy krasavice z počítačové předlohy. V Kolébce života ale už měla Angelina takovou pozici, že si prostě dupla – žádné vycpávky. Prý proto, aby byla Lara více realistická.
  4. Angelina Jolie nenechala přípravu náhodě a například úvodní jízdu ve stoje na vodním skútru trénovala už mnoho měsíců předem. „Všechno, co ve filmu dělám, vypadá na plátně tak snadně, přitom je za tím tvrdá dřina,“ vzpomínala Angelina. Opět chtěla, aby se její Lara Croft co nejvíc přiblížila postavě z počítačové hry Tomb Raider, podle které jsou filmy s Larou točené.

5. Jenže Angelina Jolie si všechno včetně tvrdého tréninku neskutečně užívala. „Snažili jsme se pro tento film najít zbraně, které vypadají smrtonosně, ale zároveň je boj s nimi velmi elegantní,“ vypráví herečka a dodává: „Já miluju výšky. Můžete mě dát kamkoli vysoko a já budu šťastná. Jeden z mých nejvíce vzrušujících okamžiků byl, když jsme točili scénu, jak prcháme ze střechy nedostavěného mrakodrapu. A my (s Gerardem Butlerem) musíme skočit a letět dolů.“

6. Scénu letu z mrakodrapu zajišťovali dva kaskadéři – muži v „létacích oblecích“ tzv. Wingsuits. Byl to jediný okamžik, kdy kaskadérský záběr točil za Angelinu muž, jinak za ni točila vždy žena.

7. Pro Kolébku života byl natočen ještě jeden konec. Postava Terryho v něm zemřela rukou někoho jiného, než jak jsme to viděli v kinech.

8. Pro film Lara Croft – Tomb Raider: Kolébka života se uvažovalo o změně hlavní herečky. Angelinu Jolie měla nahradit Kelly Brooková. Nakonec se tak nestalo. Nicméně Angelina se rozhodla, že v dalším pokračování Lary Croft by už rozhodně nehrála. Přesto pro masy diváků právě Angelina zůstává téměř nesmrtelnou přitažlivou archeoložkou Larou

9. Kostýmní výtvarnice popisovala Angelinino zaujetí filmováním i v nejmenších detailech. Ukázalo se, že herečka mluvila i do barev oblečení. V úvodní sekvenci má postava Lary oblečený přiléhavý celošedivý neopren, který je rozdělený popruhy na zastrčení pistolí a dalších zbraní. „Položíte před Angelinu pět různě šedivých látek a ona rozhodne. Přesně ví, který odstín šedivé jí sluší.

10. Angelinino rozsáhlé tetování na levé ruce bylo nutné zakrývat make-upem. Vodní scéna v plavkách je proto točena z druhé strany a celkově pravá ruka v záběrech dominuuje. Po prvním díle Lary Croft čelili tvůrci kritice, že tetování bylo špatně zamaskované.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný