1. srpna 2019 11:16
redakce Prima Living

Nejdelší jízda s sebou přinese romantiku jako hrom

Kdo zná autora románové předlohy Nicholase Sparkse a jeho knihy, tomu asi nemusíme snímek dlouze představovat. Vy ostatní věřte, že dostanete čistokrevnou romantiku. Lehce kýčovitou, ale milou a dobře napsanou i zahranou. Zkrátka na úrovni. Láska s velkým L ovládne Primu MAX v pondělí 26. 8. ve 20.00.

Bývalý jezdec rodea, pohledný, leč staromódní Luke (Scott Eastwood), se po roce vrací zpět do sedla. Dvanáct měsíců se vylízával ze zranění, které mu způsobil rozzuřený býk, a teď, když je konečně ready nastoupit zpátky do arény, potkává v hledišti velmi zvláštní dívku.

Sophie (Britt Robertson) se připravuje na vysněnou kariéru v New Yorku a rozhodně si neplánuje zamilovat se do kovboje. Jenže láska si nevybírá (zvlášť v románech Nicholase Sparkse), a tak se do sebe tahle nesourodá dvojice bezhlavě zamiluje.

Brzy je čeká osudové setkání s Irou Levinsonem (Alan Alda), kterého zachrání z hořícího vraku jeho auta, a do příběhu vstupuje druhá dějová linie o lásce Iry a Ruth a o úskalích, kterým byla vystavena.

Je to trochu sentimentální a do detailu vystylované záběry někdy až bijí do očí svou nepřirozeností a dokonalým aranžmá, ale takový je prostě Sparks. Krásní lidé, krásné scenérie, krásné příběhy. Jako odpočinek od hororů či hlavních zpráv dne je to ideální volba.

Co jste možná nevěděli o filmu Nejdelší jízda…

  • Podoba hlavního mužského hrdiny s Clintem Eastwoodem není náhodná. Mladý Scott Eastwood je synem slavného herce a režiséra. Na začátku kariéry vystupoval pod jménem Scott Reeves, což je jméno jeho matky. Nechtěl mít díky spojení se slavným tátou protekci. Jenže pak se našel další herec jménem Scott Reeves, a tak aby nedocházelo k záměnám, přijal Scott slavné příjmení. S tátou si zahrál ve dvou filmech: Gran Torino (2008) a Zpátky ve hře (2012) a pamatovat si ho můžete třeba ze snímků Divoké vlny (2012), Železná srdce (2014), Rychle a zběsile 8 (2017) či Pacific Rim: Povstání (2018).
  • Film vznikl na motivy světového bestselleru, stejnojmenného románu známého amerického spisovatele Nicholase Sparkse. Sparks má na kontě mnoho úspěšných románů, z nichž celých jedenáct bylo zfilmováno. Za všechny jmenujme třeba Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004), Milý Johne podívejte se na něj u nás on line (2010) či Bezpečný přístav (2013).

Režie: George Tillman Jr. Předloha: Nicholas Sparks (kniha) Scénář: Craig Bolotin Kamera: David Tattersall Hudba: Mark Isham Hrají: Britt Robertson, Scott Eastwood, Alan Alda, Jack Huston, Oona Chaplin, Melissa Benoist, Lolita Davidovich, Danny Vinson, Gloria Reuben, Michael Lowry, Amy Parrish Rok uvedení: 2015

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný