25. března 2021 14:00
redakce Prima Living

Něco na té Mary je: S kým při natáčení chodila Cameron Diaz a kdo přišel se scénkou s poklopcem?

Jedna z nejvtipnějších komedií vůbec, která skvěle balancuje na hranici situační komiky a dobrého vkusu. Nebojí se leckterých tabu, ale dokáže z nich vybruslit bez ztráty kytičky a navíc neuvěřitelně vtipně!

V sobotu od 22:40 na Prima MAX vám bude zatěžko uvěřit, že to je víc než 20 let, kdy pod režisérskou taktovkou bratří Bobbyho a Petera Farrellyho vznikla tahle nestárnoucí klasika. Komediální kult patří k jedněm z jejich nejlepších, ne-li úplně nejlepším počinům. I když názory na to, co je vtipné a co ne, se mohou lišit a jsou nepochybně subjektivní záležitostí, tenhle film přináší scénky, které vás pobaví, ať je vám dvacet nebo šedesát.

Neexistuje snad nikdo, kdo by neznal fórek s překvapivě silným „stylingovým gelem“ ve vlasech Mary, a rovněž flashbacky do mládí Teda alias Bena Stillera, prožitého s rovnátky a ve víru událostí poznamenaných neskonalou smůlou, jsou geniální.

Cameron Diaz to tady vážně sekne, Ben Stiller nepřehrává a zahanbit se nedají ani herci ve vedlejších rolích, speciálně Matt Dillon. Film, který získal 27. místo v žebříčku Nejvtipnějších filmů 20. století vypsaném Americkým filmovým institutem, dva Zlaté glóby a dalších 18 filmových ocenění, vás jistojistě rozesměje. A ne jednou. Něco na něm rozhodně je.

Mary je krásná, milá, chytrá... zkrátka úžasná. Každý, kdo ji zná, ji miluje a nejinak je na tom Ted, její spolužák, kterému ovšem puberta a rovnátka na kráse zrovna nepřidaly. I přesto si Mary vybere za partnera na maturitní ples právě jeho, ovšem... Po sérii šílených trapasů, které památný večer provází, se Ted rozhodne nikdy už svou drahou Mary nespatřit.

Po třinácti letech je jeho srdce však stále zraněno nenaplněnou láskou a tak se uchýlí k poslednímu zoufalému kroku: najme si soukromého detektiva, aby ztracenou Mary našel a on se ještě jednou pokusil o to, co na střední škole skončilo tak neslavným fiaskem.

Věděli jste o filmu Něco na té Mary je, že...

  • Matt Dillon (soukromý detektiv) a Cameron Diaz spolu v době natáčení chodili.
  • Filmové studio se nejdřív zdráhalo obsadit do hlavní role Bena Stillera, jak to navrhovali bratři Farrellyové. Režiséři tedy přišli s volbou číslo dvě, v té době prakticky neznámým Owenem Wilsonem. Vzhledem k tomu, že studio mělo ještě horší mínění o něm, zelenou nakonec dostal Ben Stiller.
  • Režisérská dvojka Bobbyho a Petera Farrellyových natočila společně mnoho filmů, převážně komedií. Z těch nejznámějších například: Blbý a blbější (1994) či Já, mé druhé já a Irena (2000).
  • Snímek skončil neskutečným tržním úspěchem. S rozpočtem pouhých 23 milionů dolarů dokázal celosvětově utržit bezmála 370 milionů dolarů.
  • Slavná scénka se zipem poklopce, do kterého se mladý Ted skřípne, je inspirována skutečností. Rodiče bratří Farrellyových pomáhali podobně postiženému mladíkovi dostat se ze spárů zipu na večírku své sestry.

Romantickou komedii Něco na té Mary je uvidíte v sobotu od 22.40 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný