14. prosince 2018 09:51
Gabriela Gabrielová

Návrat (pořád stejně) blbýho a blbějšího

Jak se budete blížit ke konci sto devět minut dlouhé stopáže, budete se čím dál víc utvrzovat v přesvědčení, že Jim Carrey s Jeffem Danielsem ty pitomé obličeje a grimasy nehrají - oni těmi pitomci skutečně jsou. A to je výkon hodný obdivu. „Návrat“ si vychutnejte v úterý ve 20.00 na Prima Max.

Dvacet let po eskapádách prvního dílu se opět setkáváme s Jimem Carreym aka Lloydem a Jeffem Danielsem aka Harrym. A ani po dvaceti letech se toho u nich moc nezměnilo.

Dvojka naprostých magorů opět cestuje napříč Amerikou – tentokrát už ne proto, aby vrátili kufřík sličné Mary, ale z důvodu nalezení neméně půvabné dcery Harryho, o jejíž existenci se Harry dozvěděl z pohlednice staré třiadvacet let.

Pro milovníky přísně inteligentního humoru to pravda moc není, ale pokud dokážete ocenit absurdní, drzý humor, Carryho pitvoření a gagy hraničící s demencí, pak směle do toho. A jestli s nostalgií vzpomínáte na jedničku, pak věřte, že dvojka vás zaplaví hřejivým pocitem jistoty, že některé věci se ani v dnešní hektické době nemění. Úroveň demence Harryho a Lloyda patří rozhodně k jedné z nich.

Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví o existenci své dcery, rozhodne se ji stůj co stůj najít a požádat o pomoc. Na cestu křížem krážem Amerikou se ovšem může vydat pouze ve společnosti svého nerozlučného kámoše Lloyda. Problém je, že Lloyd je už dvacet let v kómatu v ústavu pro duševně choré, kde se ocitl po odmítnutí krásné Mary z prvního dílu. Poté, co vyjde najevo, že Lloyd kóma jen předstíral, aby kamaráda nachytal, už ale v cestě nic nebrání.

Možná jste o filmu Návrat Blbýho a blbějšího netušili, že…

  • Snímek vznikl pod režijní taktovkou bratrů Bobbyho a Petera Farrellů, kteří mají na svědomí třeba komedie Kingpin (1996), Něco na té Mary je (1998) či Bratři jak se patří (2003).
  • Po filmu Blbý a blbější (1994) a Já, mé druhé já a Irena (2000) se jedná o třetí spolupráci bratrů Farrellů s Jimem Carreym.
  • Ve scéně, kdy je kapitán Lippincott zamaskovaný za prodejní automat, nebyly použity žádné počítačové efekty. Maskérům trvalo 6 hodin, než na jeho tělo namalovali vzor podle automatu.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný