31. března 2021 06:00
redakce Prima Living

Muž se zlatou zbraní: Při natáčení bondovky došlo k tragické nehodě s létajícím autem

Charismatický záporňák, nabitý scénář, labyrint plný překvapení, exotické thajské exteriéry, luxusní akční scény a samozřejmě esenciální ingredience vlastní třetímu Bondovi Rogeru Moorovi – suchý vtip a ironie.

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte poslední film o slavném agentovi z dílny Guye Hamiltona, režiséra pěti Bondovek. Tentokrát se nejlepší agent jejího veličenstva (Roger Moore) musí vypravit až do jihovýchodní Asie. Kdosi totiž poslal tajné službě zlatou kulku s vyrytým číslem 007.

A jediný na světě, kdo takové projektily používá, je neslavně známý nájemný vrah Francisco Scaramanga (Christopher Lee). Ten si za jednu vraždu účtuje milion dolarů a své oběti vraždí právě zlatými kulkami pomocí zlaté pistole. Bydlí v honosném sídle, kde má bizarní labyrint ovládaný šíleným trpaslíkem, ze kterého se ještě žádný agent nevrátil živý.

Jenže nájemné zabíjení a morbidní záliba ve zlatě nejsou jediné vroubky, které má Scaramanga na kontě. A zdaleka ne ty nejnebezpečnější.

Bond se přes výrobce zlatého náboje dostane k čínskému magnátovi, který si u Scaramanga objednal vraždu fyzika Gibsona. Gibson pracoval na výrobě laserového děla jménem Solex, které čerpá energii ze slunce a dokáže se proměnit v mocnou zbraň, nejmocnější na celém světě. Jenže jak fyzik, tak objednavatel jeho vraždy jsou brzy mrtví – právě rukou Scaramanga, který chce Solex využít ve svůj prospěch a ke splnění vlastních cílů.

A zdá se, že jediný, kdo mu stojí v cestě, je James Bond.

Možná jste o filmu Muž se zlatou zbraní nevěděli, že…

  • Scénu, kdy auto přeletí nad řekou, nenatáčel kaskadér. Ten totiž musel těsně před natáčením scény neplánovaně odcestovat, a tak ho nahradil mechanik. Scénu natočil na první pokus. Sice ji chtěl pak ještě opakovat, ale filmaři mu to ze strachu o jeho zdraví nedovolili.
  • Pro scénu, ve které Scaramanga uniká Bondovi v létajícím autě, museli mechanici vyrobit skutečný létající automobil. Použili malé osobní letadlo Cessna, které napojili na Ford Pinto. Před natáčením svůj stroj museli samozřejmě vyzkoušet, jenže… Došlo k tragické nehodě, při které se Ford odpojil od křídel a havaroval. Oba vynálezci při tom zahynuli. Producenti se posléze uchýlili k bezpečnějšímu modelu létajícího automobilu.

Bondovku Muž se zlatou zbraní uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný