26. července 2019 12:07
redakce Prima Living

Můj milý, můj drahý aneb jedinečná retro komedie

Skvělá Renée Zellweger a skvělý příběh z Ameriky minulého století o tom, kterak se emancipovaná mladá dáma rozhodla najít nového bohatého manžela a otce svým synům. Zábavnou komedii plnou vtipných hlášek a osobitého kouzla hlavní herecké představitelky si pusťte v neděli ve 20.00 na Prima MAX.

Ann Devereaux (Renée Zellweger) je stále pohledná mladá žena, i když už je několik let vdaná a s manželem vychovává dva náctileté syny. Když se ale dozví, že ji manžel podvádí, neotálí a rozhodne se k razantnímu kroku. Z banky vybere veškerou hotovost a šperky, Robbieho a George vyzvedne ze školy, koupí Cadillac a vyrazí vstříc novému životu.

Její kroky vedou do Bostonu. Chlapci doufají, že matka chce dát otci jen za vyučenou a po pár dnech se vrátí. Hluboce se ale mýlí. Ann má dost prostředků na to, aby sobě i synům zajistila pohodlné bydlení do té doby, než si najde nového manžela. Nakonec natrefí na dobře postaveného plukovníka Williamse, se kterým se zasnoubí. Od veselky je dělí jen několik dní, když Ann zjistí, že to přece jen není to pravé ořechové. Williams je posedlý disciplínou a Robbie s Georgem ho nesnášejí, protože si v jeho společnosti připadají jak na vojenské škole.

Ann uznává, je čas jít o dům dál. Co takhle zkusit ulovit pohledného zámožného muže v Pittsburghu? Tam se to jimi musí přeci hemžit! Jenže svádění zbohatlíků už nejde tak lehce jako před dvacet lety a Ann navíc pomalu docházejí prostředky. Při jednom pokusu o navázání známosti je navíc zatčena za prostituci a její situace se jeví jako vážně zoufalá. Naštěstí je tu ale někdo, kdo jí v pravý čas přispěchá na pomoc.

Komedii, která nás zavede do Ameriky padesátých let, natočil sice paradoxně Brit, ale vůbec to nevadí. Povedená road movie svižně střídá přitažlivé lokace, atmosféra padesátých let čiší z každého záběru, humorné dialogy jsou servírovány bez zbytečných klišé a celkově pohodová nálada, do které vás snímek dostane, není nijak narušena ani sem tam vážnějšími scénami. Renée Zellweger tu navíc na celé čáře dokazuje, že její herecké umění je neodiskutovatelné a z její tváře lze číst všechny emoce, které Ann prožívá, jak z dětského slabikáře. Zkrátka velmi velmi sympatická a milá rodinná komedie.

Možná jste o filmu Můj milý, můj drahý netušili, že…

Inspirací k napsání příběhu byl život matky herce a producenta George Hamiltona, který snímek produkoval.

Režie: Richard Loncraine Scénář: Charlie Peters Kamera: Marco Pontecorvo Hudba: Mark Isham Hrají: Renée Zellweger, Kevin Bacon, Molly C. Quinn, Nick Stahl, Logan Lerman, Eric McCormack, Chris Noth, Robin Weigert, Steven Weber, Troy Garity Rok uvedení: 2009

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný