14. dubna 2021 06:00
redakce Prima Living

Moonraker: Návrat nemluvného záporáka a masivní rozpočet ve vesmírné bondovce

Jedenáctý snímek s agentem 007 a čtvrtý s Rogerem Moorem nás zavede až do vesmíru! A vzhledem k tomu, jak svět tehdy šílel po Hvězdných válkách, není se vlastně co divit. Nepřijdete o pořádnou akci, špionáž ani oblíbeného zabijáka z minulého dílu s ocelovými čelistmi!

V sobotu od 20:00 se na Prima MAX spolu s hrdinným Bondem podíváte až do vesmíru. Moonraker je raketoplán, který je unesen přímo ve vzduchu z trupu Boeingu přepravujícího ho na místo startu. Britská tajná služba je na nohou a do akce povolává nejlepšího ze svých řad, agenta 007 (Roger Moore). Pátrání Jamese přivede do Kalifornie, do závodu vlastněného francouzským průmyslníkem Hugem Draxem, kde se raketoplány vyrábějí.

Drax (Michael Lonsdale) Bonda sice vlídne přijme, ale vzápětí dá svým lidem rozkaz k jeho likvidaci. Bond všechny připravené nástrahy samozřejmě přežije – od extrémního přetížení ve výcvikové centrifuze po pokus o atentát – a přitom zjistí, že Drax není jen zámožný podnikatel, ale rovněž fanatický šílenec, který se rozhodl vyhubit lidstvo smrtícím nervovým plynem.

Má v úmyslu rozšířit ho po celé planetě pomocí kosmických satelitů, které montuje ve své továrně v Benátkách. Kromě toho chce Drax založit novou civilizaci vybraných nadlidí v orbitálním městě ve vesmíru. A právě na oběžné dráze musí Bond s pomocí agentky CIA Hally Goodhead Draxe zlikvidovat.

Možná jste o filmu Moonraker nevěděli, že…

  • Stejně jako v předchozím Bondovi, ve snímku Špion, který mě miloval, máme tu čest se záporňákem „Zubem“ aka Richardem Kielem. Herec v obou snímcích pronese jedinou větu, a to na konci Moonrakera, kdy si připije se svou přítelkyní.
  • Jde o třetí a poslední bondovku, kterou režíroval Lewis Gilbert. Poprvé se Lewis do bondovské série zapsal snímkem Žiješ jenom dvakrát (1967) tehdy ještě s Seanem Connerym. O deset let později se podepsal pod film Špion, který mě miloval s Rogerem Moorem a navázal hned dalším dílem slavné série, snímkem Moonraker.
  • Rozpočet tohoto filmu se oproti minulé bondovce více než zdvojnásobil. Zatímco na natočení Špiona, který mě miloval potřebovali producenti 14 milionů dolarů, Moonraker si vyžádal milionů 34.
  • Kvůli scéně, ve které se Bond a padouch ve volném pádu přetahují o padák, musela dvojice kaskadérů vyskočit z letadla osmdesátkrát.

Bondovku Moonraker uvidíte v sobotu od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný