16. května 2020 06:00
redakce Prima Living

Válka Roseových ve skutečnosti? Jak dopadla opravdová manželství Michaela Douglase

Válka Roseových je oceňovaná kritikou i publikem. Tvůrcům vydělala dost, aby mohli být spokojeni. Vždyť to byl jeden z prvních snímků, který rozpad manželství dohnal až do krajnosti. A protože vztahy mezi lidmi se příliš nemění, je film i po letech stále přitažlivý.

Na drsné rodinné drama Válka Roseových se můžete podívat v pondělí od 20.00 na Prima MAX. Poutavé jako osudy manželů Roseových jsou ostatně i osudy obou hlavních představitelů. Zatímco Michael Douglas, slavný syn proslulého herce Kirka Douglase, už v roce 1989 věděl, jaké to je, zažít rozvod, Kathleen Turner byla teprve dva roky vdaná a na nějakou rozluku manželství nejspíš ještě dlouho nepomýšlela. Odhodla se k ní až v roce 2006.

Ale popořádku. Michael Douglas byl doposud ženatý třikrát. Svou první ženu, jak jinak než herečku, Brendu Vaccar si vzal už v roce 1971, kdy mu táhlo na 27 let. K seznámení došlo při natáčení filmu Sommertree a herecká láska vydržela 6 let. Jak dopadl rozvod, o tom se moc nepíše.

45 milionů bývalce

Zajímavější byl totiž až ten následující. Odehrál se po osmnáctiletém manželství s dcerou rakouského diplomata Diandrou Luker. Bral si ji jako devatenáctiletou dívenku ve svých 32 letech. Láska to byla jistě jako trám, už po roce manželství se jim v roce 1978 narodil syn Cameron. V polovině devadesátých let ale došla nejspíš Diandře s energickým Michaelem trpělivost, a tak došlo k rozvodu. Na základě rozvodového řízení musel slavný herec své bývalé manželce vyplatit 45 milonů dolarů. Lepší než dostat pánvičkou po hlavě, ne?

Jak dopadne poslední manželství s herečkou Catherine Zeta-Jones, se zatím neví. Proslýchá se, že tento zlatý pár, jak jejich soužití přezdívají novináři, v minulosti nesdílel vždy společnou domácnost, což vedlo k úvahám o možném rozvodu. Catherine ale nepřejícné drby řešila jednoduchou hláškou v tom smyslu, že jsou od sebe proto, aby naopak společné soužití upevnili. Zatím nikdo o rozvod nepožádal a oba partneři takovou možnost rozhodně odmítají. Pro jejich dvě děti (syna Dylana Michaela, narozen v roce 2000 a o tři roky mladší dceru Carys Zetu) je to jen dobře.

Rozvod tentokrát v klídku

Herečka Kathleen Turner alias paní Roseová se také rozvedla, vydržela však se svým prvním a zatím jediným manželem, realitním podnikatelem Jayem Weissem dlouhých 22 let. Pak se z iniciativy Kathleen rozešli, a to i úředně. To už bylo jejich dceři Rachel Ann téměř 20 let. Rozvod byl ale na sto honů vzdálen tomu z filmu – jak o sobě manželé tvrdí, jsou stále dobří přátelé.

Kathleenino jméno je ale i tak v médiích velmi frekventované. Ovšem spíš než s divokým rozvodem je v současnosti spojováno se slabostí pro alkohol, a to dokonce tak velkou, že se tato skvělá herečka musela podrobit léčení. Nic se neobjeví jen tak, takže i onen alkohol byl jen smutným pomocníkem, kterého si Kathleen k sobě zvala v době, kdy moc netočila nebo zažívala nesmírné bolesti při jejím těžkém onemocnění revmatoidní artritidě.

Dnes byste studentku tělocviku, jak je ve Válce Roseových představena, asi moc nepoznali. Vlivem nemoci a do jisté míry i alkoholu nabyla na váze. Uhrančivé rysy obličeje filmové divy jí však zůstaly stejně jako v době natáčení Války Roseových.

Režie: Danny DeVito Předloha: Warren Adler (kniha) Scénář: Michael Leeson Kamera: Stephen H. Burum Hudba: David Newman Hrají: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Marianne Sägebrecht, Sean Astin, Heather Fairfield, G. D. Spradlin, Peter Donat, Dan Castellaneta, Lisa Howard Rok uvedení: 1989

Film Válka Roseových můžete vidět na Prima MAX v pondělí od 20.00.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný