9. března 2019 12:51
redakce Prima Living

Lara Croft: Tomb Raider aneb Angelina Jolie ve své nejslavnější roli

Umí šermovat, kopat, ale taky boxovat. Vyzná se v astronomii i historii. Umí střílet, létat na laně a skáče, jako kdyby její tělo popíralo zákony gravitace. Je odvážná, a přitom citlivá, ctí rodinné tradice a chce zachránit lidstvo. A k tomu všemu je ještě neskutečně krásná. Představujeme Angelinu Jolie jako Laru Croft!

Ještě než se dostala na plátna kin, byla britská archeoložka Lara Croft dávno opravdovou superstar. A to sice v akčních počítačových hrách s názvem Tomb Raider.

Hromady fandů provázely tuto sexy bojovnici, které navíc v žilách koluje šlechtická krev, postupně jednotlivými levely her. Jak její obliba rostla, až se z téhle nádherné počítačově animované holky, která neřekne ne žádnému dobrodružství, stala opravdová ikona.

Když se producenti rozhodli, že Laru Croft přenesou do filmu, bylo pro tvůrce klíčovým úkolem najít tu správnou herečku. Skloňovala se nejrůznější jména jako Denise Richards, Charlize Theron, Uma Thurman či dokonce Liv Tyler. Uvažovalo se dokonce o Demi Moore. Pro režiséra Simona Westa byla však prý od začátku číslem jedna právě překrásná Angelina Jolie. A právě mladá herečka z Los Angeles konkurz na nejslavnější akční hrdinku Laru Croft nakonec vyhrála.

Na co se můžete těšit?

Mladičká anglická archeoložka Lara Croft (Angelina Jolie) pochází z významného šlechtického rodu. Její otec Lord Croft byl uznávaným cestovatelem, objevitelem a vědcem na poli historie. Před patnácti lety záhadně zemřel a zanechal své dceři rozlehlý zámek. Ještě než zemřel, zasvětil Laru do tajů hledání ztracených chrámů, posvátných předmětů a dávno zapomenutých pokladů. A dcera vždy ráda pokračovala v otcově odkazu.

Jenže otec neřekl Laře zdaleka vše. Jednou totiž Lara objeví na svém zámku prazvláštní hodiny, které se samy daly do chodu. A začnou se dít divné věci. Hodiny totiž odpočítávají čas do okamžiku, kdy dojde ke speciálnímu postavení planet, jež nastává jednou za pět tisíc let. Když v tom okamžiku bude někdo vlastnit prastarý drahokam a zároveň magický trojúhelník, získá moc nad časem a prostorem.

Lara se musí pokusit zabránit tajnému společenství tzv. Osvícených, aby tuto neskutečně velkou moc získalo. Hrozí, že by Osvícení uvrhli lidstvo do záhuby. Jenže Lara nemá lehkou pozici. Její zámek je napaden. Drahokam z historických hodin ukraden. A tak se Lara vydává na cestu. Musí získat magický trojúhelník v kambodžském chrámě Angkor Vat a utkat se s velkou přesilou spolku Osvícených. Konjunkce planet začíná. Získají padouši nadvládu nad světem? Nebo je Lara zastaví?

Kdo je kdo?

Mezi klaďasy patří Lařini spolupracovníci. Hillary (Chris Barrie) je tajemník a komorník zároveň. A Bryce (Noah Tylor) je kamarád a počítačový expert, který žije v obytném karavanu před zámkem. Lara se ve filmu setká také se svým otcem Lordem Croftem, jehož hraje vlastní otec herečky Angeliny Jolie, Jon Voight.

Na straně zla stojí ti, kteří chtějí magické předměty a vzácné postavení planet zneužít. Je to ziskuchtivý archeolog Alex West (Daniel Craig) a druhý nejvyšší muž v Osvícených Manfred Powell (Iain Glen). Oba muži vládnou značnou přesilou. Nefér hru hraje s Larou také dávný otcův přítel, sběratel hodin Wilson (Leslie Philips).

Trénink jako pro vojáky:

  • „Když mě do filmu obsadili, byla jsem úplně bez fyzičky, v tělocvičně jsem nebyla roky. Myslela jsem, že budu trénink nenávidět, ale vlastně se mi to moc líbilo. Měla jsem pocit, že ze mě formují speciálního agenta. Chtěla jsem totiž co nejvíc záběrů dělat sama. A tak jsem prostě začala šíleně makat, abych mohla skočit tak trochu do kůže Lary Croft,“ vzpomíná herečka Angelina Jolie, které film Lara Croft – Tomb Raider (2001) doslova nakopl kariéru
  • Angelina začala s přípravou tři měsíce před natáčením. Režisér a producenti ji dali v podstatě do vojenského tréninku. Jógu a posilování střídaly hodiny bojových umění. Odborníci upravili herečce jídelníček. Díky této přípravě jí narostla svalová hmota a pohyblivost.
  • ​Angelina Jolie dostala také speciální trénink od instruktora britských speciálních jednotek SAS, který zahrnoval přípravu, manipulaci a střelbu z nejrůznějších zbraní.
  • Angelina je levačka, takže zbraň, kterou ve filmu používá, musela být upravena na levou ruku.
  • Režisér Simon West si nemohl připravenost herečky vynachválit: „Mohla by jít příkladem všem akčním hercům. Ve filmu jezdí na motorce a v letu s z ní střílí, řídila saně tažené psy husky, absolvovala natáčení scén zavěšená na laně.
  • Nakonec byl film Lara Croft – Tomb Raider slušný úspěch. Při rozpočtu 115 milionů dolarů, vydělal 274 milionů. A zadělal si tak na pokračování!

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný