18. února 2019 06:32
redakce Prima Living

Kým je ve skutečnosti Druhý muž?

V hlavních rolích psychologické bitvy podvedeného manžela a milence s vymyšlenou identitou excelují Liam Neeson a Antonio Banderas! Americko-britský thriller na motivy knihy německého spisovatele, autora Předčítače, si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX.

Peter (Liam Neeson) má dobrý život. Je šéfem zavedené softwarové firmy a s návrhářkou módní obuvi Lisou (Laura Linney) žije ve šťastném manželství. Jenže štěstí bohužel nemá dlouhého trvání.

Lisa předčasně umírá na rakovinu a nešťastný Peter se při sbírání střípků svého života a snaze o jejich znovuposkládání dozvídá šokující novinu. Z Lisiny minulosti náhodou vystoupí postava záhadného muže jménem Ralph, který, jak se ukáže, byl Lisiným milencem.

Peter začne být Ralphem posedlý. I přes přemlouvání své dcery, která ho přesvědčuje, aby celou věc nechal být, vypátrá celé jméno i adresu Ralpha a rozjede se za ním do Milána. Ralph je uhrančivý španělský elegán a Peter se s ním začne inkognito setkávat v šachové kavárně. Během „přátelských“ hovorů vyslechne všechny detaily o Lisině nevěře a zjistí i něco navíc. Totiž, že Ralph je jen prachsprostý podvodník a lhář, který ženy sice láká na svůj exotický zjev a historky o bohatství, ve skutečnosti je to ale obyčejný uklízeč.

Možná jste o filmu Druhý muž netušili, že…

  • Snímek byl natočený podle literární předlohy Bernharda Schlinka. Schlink je německý spisovatel, který ovšem původně vystudoval práva a dlouhá léta aktivně pracoval v justici; podílel se například na vytvoření nové německé ústavy po roce 1989.
  • Podle jeho knih byly natočeny celkem tři filmy. Předčítač je americko-německé drama z roku 2008 v hlavní roli s Kate Winslet, které má na svém kontě 5 nominací na Oscara. Ve stejném roce byl veřejnosti představen i Druhý muž, a posledním snímkem podle Schlinkova románu je Das Wochenende (Víkend) z roku 2012.
  • U nás si od Bernharda Schlinka můžete přečíst celkem šest titulů: Letní lži, Předčítač, Víkend, Spravedlnost podle Selba, Návrat a Útěky z lásky.
  • Zatím nejúspěšnější román Předčítač vyšel v Německu v roce 1995 a jako úplně první německá kniha se ocitl na vrcholu prestižního žebříčku bestsellerů New York Times. Vypráví příběh mladíka, který se zamiluje do mnohem starší ženy, o jejíž temné nacistické minulosti se dozvídá mnohem později. Román byl přeložen do 37 jazyků.

Režie: Richard Eyre Scénář: Charles Wood Kamera: Haris Zambarloukos Hudba: Stephen Warbeck Hrají: Antonio Banderas, Liam Neeson, Laura Linney, Romola Garai, Sophie Wu, Emma Fielding, Craig Parkinson, Pam Ferris, Paterson Joseph, Paul Ritter Rok uvedení: 2008

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný