4. srpna 2019 04:21
redakce Prima Living

Kouzelná Říše hraček

Je to barevné, čarovné a potěší vás mnoha nápaditými scénami. Je samozřejmě lepší užít si tuhle pohádkovou jízdu ve společnosti dětského diváka a těšit se z jeho ohromení, ale nudit se nebudete, i pokud zrovna žádné dítě po ruce nebude. Očarovat se nechte 18.8. v neděli od 20.00 na Prima MAX.

Představte si pohádkovou říši hraček, ve které je vše možné. Hračky tu žijí vlastním životem: kuličky vám před očima skáčou do tašky (ty kuličky se věčně snaží utéct), plastové ryby se mrskají, jako by byly opravdové, plyšový drak chrlí oheň, z kouzelných knih vyskakují živí (a notně potměšilí) lemuři, z knih o podmořském světě zase lezou chobotnice (když vás nejdřív zkropí pořádnou sprškou).

Uprostřed velkoměsta mezi skleněnými mrakodrapy a betonovou džunglí stojí zprvu nenápadný krámek podivínského pana Magoria (Dustin Hoffman). Jakmile ale vejdete dovnitř, nestačíte se divit.

Majitel obchůdku, kterému je ale prý už dvě stě čtyřicet tři let, se chystá své „řemeslo“ pověsit na hřebík a předat ho své schopné pomocnici Molly (Natalie Portmann). Před odchodem je ale rozhodnut vyřešit účetnictví, které sto třicet let zanedbával, a tak najme poněkud suchopárného účetního, pana Henryho Westona, který se sem na první pohled vůbec nehodí. Ovšem zdání může klamat…

Možná jste o filmu Říše hraček netušili že...

  • Roli účetního si střihl sympatický Jason Bateman, kterého si určitě pamatuje třeba z akční komedie Hancock (snílek Ray, kterému hlavní super hrdina zachrání život, a on pak změní ten jeho) nebo z komediálního dramatu Juno (potenciální adoptivní táta Junina dítěte).
  • Pro scenáristu a režiséra snímku Zacha Helma byl toto režijní debut. Tehdy dvaatřicetiletý Američan měl do té doby na kontě pouze scénář ke komedii Horší už to nebude (2006), v níž si rovněž zahrál Dustin Hoffman a rovněž se tu objevila postava nudného účetního.
  • Inspirací se mu stala brigáda v obchodě s hračkami, kde si vydělával při studiích.
  • Vyprávění je členěno do kapitol s vlastními názvy a ilustracemi stejně jako v pohádkové knížce.
  • Podle slov Dustina Hoffmana to byl on, kdo přišel s nápadem na šílený účes pana Magoria, rozcuchané obočí a šišlavý hlas. Když hlas poprvé předvedl Zachu Helmovi a producentům snímku, pořádně je prý vyděsil.
  • K vybavení Magoriova hračkářství bylo zapotřebí tisíce hraček, které rekvizitáři sháněli po celém světě.
  • Natalie Portman se kvůli své roli naučila hrát na piano.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný