27. dubna 2018 10:46
redakce Prima Living

Jaká tajemství skrývá rozpálená Sahara?

Pátrání po pokladu, scenérie africké pouště, velmi koukatelný herec Matthew McConaughey pro dámy a stejně dobře koukatelná Penélope Cruz pro pány. A humor! Téměř ideálně namixovaný hollywoodský koktejl na žhavý letní večer. Na dobrodružnou Saharu se podívejte v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Badatel a dobrodruh Dirk Pitt (Matthew McConaughey) spolu se svým kolegou Alem (Steve Zahn) z agentury NUMA pátrá v africkém Mali po historické lodi Texas z americké občanské války. Ta má ukrývat tajný náklad, předpokládá se, že spousty zlatých mincí. Lidé v Mali jí ale přezdívají loď smrti nebo také loď duchů a bojí se, že kdysi přivezla do země sucho, nemoci a zkázu. A prokletí trvá dodnes.

Jenže Dirk se nezalekne ničeho. Ostatně jestli tuto postavu lze k něčemu přirovnat, tak je Dirk Pitt něco mezi Indiana Jonesem a agentem 007, Jamesem Bondem. Při pátrání po legendou opředené lodi s pokladem zachrání krásnou lékařku Evu. Ta pracuje pro Mezinárodní zdravotnickou organizaci WHO a zkoumá v Mali příčiny propukající epidemie, která se začíná šířit skrze kontaminovanou vodu. Po Evě ale jdou místní mocný generál a nečestný francouzský podnikatel, kterým se nehodí, aby cizí lékařka vyčmuchala, co za tím vším vězí. Mali je navíc zmítané válkou. Jenže Eva je stejně paličatá jako Dirk a ani jeden se svého pátrání nehodlají vzdát, takže o akci tu skutečně není nouze…

Co vás ve filmu Sahara bude bavit:

  • Dobrodružství

Sympatická trojice Dirk – Al – Eva hledají ztracený poklad. A přitom zachraňují rozsáhlé území západní Afriky od smrtící nemoci a ekologické katastrofy!

  • Akce

Filmaři akčními scénami nijak nešetřili, ale nejsou tu bezúčelně – úžasná je honička na vodních člunech, výbuchy drahých lodí, jízda přes poušť na improvizovaném vozítku poháněném větrem. Dost adrenalinu přinesou přestřelky i závěrečná akční bitka u vraku historické lodi.

  • Co se škádlívá

Kromě vtipem sršícího a kamarádského vztahu dvou hlavních mužských hrdinů – Dirka a jeho parťáka Ala, kteří se často špičkují a zároveň dokonale doplňují, funguje ve filmu dobře i chemie mezi dobrodruhem Dirkem a krásnou doktorkou Evou. Filmový vztah se po natáčení přenesl i do reality. Herečka Penélope Cruz s Matthew McConaugheym po natáčení Sahary asi rok chodila.

Drby z filmové kuchyně:

  • Ačkoliv film Sahara byl skvělý kasovní úspěch, co vydělal celosvětově na vstupném 122 milionů dolarů, plánovaného pokračování se nedočkal. A důvod? Film byl jednoduše příliš drahý. Jen do jeho výroby se vložilo 160 milionů dolarů.
  • Určitou část rozpočtu prý spolykaly úplatky marocké vládě. V Maroku se totiž většina filmu natáčela.
  • Pro natáčení byla vyrobena replika historické lodi Texas. Filmaři ji použili do retrospektivní úvodní části z občanské války a pak její části nechali převézt do Maroka, kde se natáčela i závěrečná akční scéna a kde loď definitivně vezme za své.

Film Sahara je ideální oddechovka. Vypněte mozek, vychlaďte drinky, upražte popcorn a dívejte se v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Režie: Breck Eisner Předloha: Clive Cussler (kniha) Scénář: Thomas Dean Donnelly, John C. Richards, Joshua Oppen Kamera: Seamus McGarvey Hudba: Clint Mansell, Ralph Sall Hrají: Matthew McConaughey, Penélope Cruz, Delroy Lindo, William H. Macy, Steve Zahn, Lennie James, Rainn Wilson, Lambert Wilson, Jude Akuwidike, Robert Cavanah, Francis Magee Rok uvedení: 2005

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný