17. prosince 2020 06:00

Hříšný tanec: Všechny ženy záviděly Baby, že mohla tančit s Patrickem. Jaký opravdu byl?

Klasika mezi romantickými kusy, to je opěvovaný Hříšný tanec. Náročná taneční čísla zakončená zvedačkami zůstanou v naší paměti už napořád.

V sobotu od 20:00 si na Prima MAX dopřejete klasickou porci romantiky. Legendární film, který před jednatřiceti lety pobláznil celý svět, proslavil v té době nepříliš známé duo Patrick Swayze a Jennifer Grey, jež v něm ztvárnilo ústřední dvojici. Během natáčení ani jednoho z nich nenapadlo, že točí něco výjimečného, co se zapíše zlatým písmem do světové kinematografie. „Teď už mohu přiznat, že jsme si mysleli, že děláme na nevýznamném filmu, na který se nebude nikdo dívat,“ prozradila před časem americkému magazínu People Jennifer Grey alias Baby.

Tanec s voňavým Patrickem

Přestože se hovořilo o tom, že si v soukromí s Patrickem do oka zrovna moc nepadli, opak byl podle ní pravdou. „Byli jsme sice naprostými protiklady, každý úplně jiný, ale měli jsme se rádi. On byl úžasný tanečník, já ne. Jeho nebojácnost se bila s mojí bázlivostí. Bylo to jako manželství. On se nebál udělat cokoliv a já jsem se bála všeho. Byl skutečně silný a vždy mě ochraňoval. Bylo to nejlepší období v mém životě. Když na něj myslím, vždycky si vzpomenu, jak mě držel v náručí při trénincích zvedaček v ledovém jezeře,“ svěřila se v jiném rozhovoru pro magazín Closer Weekly.

Mnohokrát se prý setkávala s tím, že ji na ulici zastavovaly cizí dámy a sdělovaly jí, jak jí závidí, co mohla ve filmu prožít. „Nejčastější věta byla: ‚Co bychom daly za to tančit s Patrickem. Jste šťastná žena.‘ Už ale nevědí, jaké žerty on s oblibou prováděl. Tancování bylo náročné, všichni jsme se potili, ale on nepoužíval žádný parfém. Voněl opravdu dobře,“ dodala s úsměvem.

Smutný osud režiséra

Zatímco Swayze odtančil všechny své party, ji v těch nejtěžších scénách zastupovala dublérka. „Pamatuji si, že pan režisér Emile Ardolino vždycky trnul, aby se nám nic nestalo. Natáčecí plán byl pevně daný a jakékoliv zranění jednoho či druhého ho mohlo narušit. Byly to pro něj nervy. Až dojemně se o nás bál. Byl to skvělý člověk, moc mě mrzí, že skonal v tak mladém věku,“ poznamenala Jennifer Grey. Zmíněný režisér zemřel pouhých pět let po natáčení. Byl homosexuál a příčinou jeho smrti byly komplikace spojené s onemocněním AIDS. Bylo mu pouhých padesát let.

Romantický film Hříšný tanec uvidíte v sobotu od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný