20. července 2020 06:00
redakce Prima Living

Hrdina Max: Psí borec zase zachrání situaci. Co je chlupatý hrdina vlastně zač?

Nečekejte žádné drsné drama. I když trailer se tváří docela seriózně, ve válce pobudeme jen pár minut na začátku. Pak už nás čeká klasická rodinná podívaná, a pokud jste navíc rodina se psem, jste ideální cílová skupina. Připravte se, že budete naměkko!

Ve středu od 20.00 na Prima MAX uvidíte také jednoho prima Maxe. Sympatičtí dětští herci, překrásný pes (to musíte uznat, i pokud nejste pejskař) a dobře zvládnutá režie. Výsledkem této trojkombinace je skvělý rodinný film, který je sice plný těch nejobehranějších hlášek, ale i tak funguje.

Ústřední zápletka – postupné sbližování chlapce a psa – se vyjeví docela brzo, a stejně tak brzo je jasné, jak to celé dopadne. Ale tady to neva. Stačí, aby Max hodil pohledem, a budete ztraceni. Dokonce i psí souboje jsou natočeny tak neškodně (až legračně), že z toho ani největším pejskařům nebude úzko. Citlivé duše, směle do toho!

Max je armádní pes. Je vycvičen k tomu, aby po boku svého pána neohroženě zachraňoval lidské životy v předních liniích válečných zón a právě v jedné takové se akorát nachází. Jednoho dne se ale věci tragicky zvrtnou a jeho páníček Kyle Wincott je smrtelně zraněn. Max je tak traumatizovaný ztrátou svého nejlepšího přítele, že není schopný ve službě pokračovat. Z Afghánistánu je poslán zpět do Spojených států a kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby se ho neujala Kyleova rodina. Vypadá to, že jediný člověk, ke kterému si Max dokáže najít cestu, je Kyleův malý bratr Justin (Justin Wiggins).

Ten má ale plnou hlavu svých vlastních problémů a není příliš nadšený z toho, že by se měl starat o ztrápeného psa svého zesnulého bratra. Tedy nejdřív. Pak si ale uvědomí, že Max je možná jeho jedinou šancí dozvědět se, co se skutečně stalo s Kylem na frontě. A tak s pomocí upovídané dívky Carmen, která mu pomáhá Maxovi rozumět, postupně nachází ke kamarádovi cestu a začíná si svého chlupatého společníka vážit.

Možná jste o filmu Hrdina MAX netušili, že…

... Max není čistokrevný belgický ovčák, jak mylně uvádějí některé zdroje. Jde o křížence belgického a německého ovčáka a ti se většinou označují prostým výrazem cross. Často jsou používáni ozbrojenými složkami v různých koutech světa, protože jedinečně spojují nejlepší vlastnosti obou plemen. A i když jde o křížence, jejich chov je řádně evidovaný.

Režie: Boaz Yakin Scénář: Sheldon Lettich, Boaz Yakin Kamera: Stefan Czapsky Hudba: Trevor Rabin Hrají: Josh Wiggins, Thomas Haden Church, Luke Kleintank, Lauren Graham, Carlos, Robbie Amell, Jay Hernandez, Joseph Julian Soria, Owen Harn, Ian Gregg, Carson Dah Rok uvedení: 2015

Rodinný film Hrdina Max uvidíte ve středu od 20.00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný