18. září 2017 10:00
Gabriela Gabrielová

Flynn Carsen se vrací a míří do dolů Krále Šalamouna

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna - upoutávka

Od 1. dílu je tu jedna zásadní změna: Flynn už není vykulený strašpytel. Ne že by se z něj stal nějaký extra borec, ale jen tak něco ho už nepřekvapí. Ostatní zůstává stejné: je tu FlynnGirl, legendární artefakt a dobrodružství okořeněné spoustou humoru. Prima MAX si pusťte v úterý ve 20.00.

Herec Noah Wyle (doktor John Carter z Pohotovosti) se vrací jako náš známý knihovník Flynn Carsen. Již jednou zachránil lidstvo před jistou zkázou a nyní se osud planety opět ocitá na jeho bedrech. Záhadná mapa ukazující cestu k legendárním dolům krále Šalamouna je jeho jediným klíčem k posvátné Knize. Když ho přepadnou a o tuto mapu oloupí, vydá se Flynn do Maroka, kde potká svůj osud v podobě krásné profesorky Emily Davenportové (Gabrielle Anwar). Společně se vydávají nalézt tajemné doly krále Šalamouna a snaží se přitom zůstat o krok napřed před neznámými protivníky, kteří mají v úmyslu skrytou moc v Knize Šalamounově zneužít...

Pár zajímavostí...

  1. Režisér snímku Flynn Carsen 2: Návrat do dolů Krále Šalamouna Jonathan Frakes se na chvíli objevil před kamerou jako manžel a bývalý trestanec v „Líbánkovém autobuse“.
  2. Krvežízniví netopýři, kteří se vyskytují ve filmu, jsou skutečnou podčeledí netopýrů, kteří žijí v Jižní a Střední Americe a vyznačují se krvežravostí: sají výhradně krev teplokrevných živočichů. Zvlášť upír obecný, který se jako jediný živí krví savců (ostatní druhy parazitují na ptácích), se velmi rozšířil díky masivnímu chovu dobytka v těchto oblastech. Svým sáním dobytek zraňuje a vyčerpává ho ztrátou krve. Krávy se proto upírů lekají a jejich přítomnost je stresuje. Ztráty na dobytku v důsledku vyčerpání z úbytku krve jsou ročně odhadovány až na 100 milionů ročně.

Mušky, co se nevychytaly...

  • Ve scéně, kdy se Flynn a Emily loučí s domorodcem a poté kráčejí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh má, avšak druhý den oba kráčejí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, se batoh opět objeví.
  • Kniha Šalamounova má být 3000 let stará, ale ve filmu vypadá velmi moderně. Vázané knihy byly poprvé vynalezeny Římany v 1. století našeho letopočtu a v takto moderní formě v kůži se začaly objevovat až ve století 15.

Režie: Jonathan Frakes Scénář: Marco Schnabel Kamera: Walt Lloyd Hudba: Joseph LoDuca Hrají: Noah Wyle, Gabrielle Anwar, Bob Newhart, Jane Curtin, Olympia Dukakis, Erick Avari, Hakeem Kae-Kazim, Robert Foxworth, Lisa Brenner, Jonathan Frakes, Tertius Meintjes Rok uvedení: 2006

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný