11. prosince 2017 13:28
Gabriela Gabrielová

Dvojitý agent po smrti je nebezpečnější než naživu

Špionážní jízda s Richardem Gerem v hlavní roli vás udrží v napětí a vůbec vám nebude vadit, že bělovlasý princ na bílém koni z Pretty Woman tu má na krku už šest křížků. Na výlet do světa tajných agentů byste si měli udělat čas kdykoli!

Když američtí herci opráší své školní znalosti ruštiny, je každý rozhovor prima zážitkem. K tomu si přidejte solidní tempo a drsné pěstní souboje, které ani v podání veterána Richarda Gerea nepůsobí směšně, a máte tu vcelku slušné špionážní krimi z prostředí tajných agentů.

Americkou politickou scénou otřese vražda senátora. Vlivný politik byl zavražděn způsobem, který nese charakteristické rysy práce sovětského nájemného zabijáka známého pod jménem Cassius. Na tom by nebylo zas tolik divného, kdyby Cassius nebyl už dlouhá léta považován za mrtvého. Vysloužilý agent CIA, Paul Shepherdson (Richard Gere), strávil celou svou kariéru sledováním Cassia a jeho soupeřů a před několika lety ho v Evropě vlastnoručně zabil. Proto jen velmi neochotně přebírá případ po svém bývalém nadřízeném Tomu Highlandovi (Martin Sheen) s touhou dokázat, že jeho teorie je i přes nové poznatky pravdivá.

Za partnera je mu přiřazen mladý mladý agent FBI Ben Geary (Topher Grace), který, fascinován Cassiovým příběhem, sepsal na téma sovětského zabijáka diplomovou práci. Na rozdíl od Shephersona Geary věří, že Cassius není mrtev a že vraždu nesoucí jasné známky jeho rukopisu spáchal skutečně on. Zatímco oba agenti procházejí místo zločinu a postupně odhalují možné stopy, vychází najevo, že Cassius možná nebyl tím, za koho ho celou dobu mají. Tajemství odkrývající dvojitý život zabijáka uvrhne oba agenty do smrtelného nebezpečí a bude jen na jejich schopnostech, jestli se jim podaří z téhle bryndy vybruslit.

Pár zajímavostí…

  • Ač je mu letos již 68 let, na nezájem filmařů si Richard Gere nemůže stěžovat. Co rok, to film, letos dokonce dva. Kromě toho je herec znám svým silným vztahem k buddhismu. V současnosti má kvůli svým pro-tibetským aktivitám dokonce zakázaný vstup na území Číny. Po dlouhou dobu byl herec aktivním členem organizace Survival International, která po celém světě bojuje proti omezování lidských práv. Dnes je hrdým spoluzakladatelem neziskové organizace Tibet House založené na ochranu tibetské kultury.
  • Při jedné scéně si Richard Gere vyhodil rameno a natáčení muselo být asi na šest týdnů přerušeno.

Režie: Michael Brandt Scénář: Michael Brandt, Derek Haas Kamera: Jeffrey L. Kimball Hudba: John Debney Hrají: Richard Gere, Topher Grace, Stephen Moyer, Stana Katic, Odette Annable, Martin Sheen, Jeffrey Pierce, Chris Marquette, Tamer Hassan, Ele Bardha, Ron Causey Rok uvedení: 2011

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný