30. září 2020 06:00
redakce Prima Living

Doly krále Šalamouna: Stárnoucí dobrodruh vedle vycházející hvězdy. Poznáte ji?

Dobrodružná komedie inspirovaná známými romány Sira Henryho Haggarda, jehož hlavní hrdina Allan byl pro zajímavost předobrazem i Indiana Jonese. Pohodová podívaná je věrná svému žánru, místy lehce absurdní a hodně zábavná, naivní i romantická.

V pátek od 20.00 na Prima MAX se odehraje velké dobrodružství. Allan Quantermain (Richard Chamberlain) je velký dobrodruh a známý lovec safari. Uprostřed panenské přírody afrického kontinentu strávil dlouhé roky vzrušujícího života, ale po zradě přítele, námezního stopaře Bruce McNabba, se rozhodl Afriku navždy opustit a vrátit se domů do Anglie. Jeho rodiče zde již léta vychovávají jeho syna Harryho a Allan po svém návratu na rodný ostrov zatouží získat syna zpět do péče.

Jenže osud mu do cesty postaví možná poslední záminku k tomu, aby se na černý kontinent ještě jednou vrátil, a Allan se jí rozhodne využít. Kontaktuje ho totiž krásná Jesse Huston (Sharon Stone), která má jediný cíl: osvobodit svého otce, profesora oxfordské univerzity, kterého zajal domorodý kmen.

Výměnou za profesorův život požadují domorodci mapu, kterou otec své dceři těsně před uvězněním stihl poslat. Vzácný svitek totiž obsahuje cestu k legendárnímu pokladu plnému diamantů, zlata a smaragdů, jenž představuje nepředstavitelné bohatství.

Domorodí Afričané nejsou ovšem jediní, kdo po pokladu opředeném legendami touží. V hledáčku ho má také skupinka Rusů vedená zrádným McNabbem, kterého navíc žene touha po osobní pomstě.

Možná jste o filmu Doly krále Šalamouna netušili, že…

  • Sharon Stone bylo v době natáčení 27 let a na svou asi nejslavnější roli ve snímku Základní instinkt si musela počkat ještě dlouhých sedm let. Doly krále Šalamouna patřily k jednomu z jejích prvních snímků.
  • Pokud vám hlavní postava snímku lehce připomíná Indiana Jonese, uhodili jste hřebík přesně na hlavičku. Postava Allana Quantermaina totiž pochází z literární série Sira Henryho Ridera Haggarda, přičemž stejnojmenný román – Doly krále Šalamouna – byl první knihou této série. Literárním předobrazem slavného Indiany Jonese pak nebyl nikdo jiný než samotný Allan Quantermain.

Dobrodružný film Doly krále Šalamouna uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný