17. března 2021 06:00
redakce Prima Living

Diamanty jsou věčné: Jak se Sean Connery nechal přesvědčit k poslední bondovce

Do šestice všeho dobrého! Po odmlce se na filmová plátna vrátil Sean Connery v roli Jamese Bonda ještě jednou. Tentokrát už opravdu naposled. Připravte se na další nálož suchého britského humoru v kombinaci s neodolatelným šarmem a výjimečnými schopnostmi.

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte opět Seana Conneryho v jeho nejslavnější roli. Šéf tajné zločinecké organizace Spectra je konečně mrtev – pochopitelně rukou Jamese Bonda. 007 si tedy může vybrat oddechový čas a podívat se na zoubek obyčejným pašerákům s diamanty. Na první pohled jasný případ: Diamanty, které se těží v Jižní Africe, se pašeráckou sítí dostávají do Holandska a odtamtud nelegální cestou putují do Spojených států.

James Bond přijíždí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse a seznamuje se tu s krásnou Tiffany (Jill St. John). Ta mu má předat obzvlášť velkou zásilku drahých kamenů určenou k transportu na americkou půdu. Co ovšem agent s povolením zabíjet netuší, je, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v posledních dnech přišli do styku s diamanty, byli zavražděni dvojicí zvrhlých zabijáků Kiddem a Wintem a že i jemu půjde brzy o život.

Ono ocitnout se v rakvi uprostřed rozpálené pece krematoria není jen tak. A to ještě neví, že to nejhorší má stále před sebou! Největší překvapení ho totiž čeká až s odhalením toho, na co jsou vlastně diamanty určené a kdo v pozadí celého komplotu stojí.

Možná jste o filmu Diamanty jsou věčné nevěděli, že…

  • Sean Connery vstoupil do dějin filmu jako úplně první představitel Bonda. Po pěti dílech byl však náhlou popularitou a celou tou bondovskou mašinérií tak znechucen, že na šesté pokračování přes veškerou snahu producentů nekývl. Ve filmu nazvaném V tajné službě Jejího veličenstva si tak nula nula sedmičku zahrál do té doby vlastně docela neznámý George Lazenby, jediný představitel Bonda, který nebyl Brit.
  • Když přišlo na obsazení dalšího dílu, Diamantů, oslovili producenti opět Lazenbyho, ale ten striktně odmítl. Sean Connery se k poslednímu návratu do role Flamingova agenta nakonec přesvědčit nechal, ale filmaře to stálo na tehdejší dobu slušné peníze – celý milion a čtvrt amerických dolarů.
  • Snímek skončil jako jasný kasovní trhák. Při rozpočtu 7,2 milion dolarů se mu podařilo celosvětově vydělat 116 milionů dolarů.
  • Scény odehrávající se v Jižní Africe se ve skutečnosti natáčely v odlehlé poušti poblíž Las Vegas.

Bondovku Diamanty jsou věčné uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný